Opera - miejsce zapisywania plików

Mam problem z Operą. Jako miejsce pobierania ustawione mam Desktop. Jednak zawsze po wyczyszczeniu historii, czy to CCleanerem czy też wbudowanym mechanizmem Opery, przeglądarka chce zapisywać pliki w MyDocuments. Używam Opery od paru lat, z tą samą konfiguracją, problem zaś pojawił się niezbyt dawno temu i choć nie jest poważny to bardzo mnie denerwuje.

Będę wdzięczny za pomoc - choć znam w miarę dobrze Operę to nie umiem poradzić sobie z tym drobiazgiem.

W pasek adresu wpisz:

opera:config

Poszukaj “Saved Settings” - Save Dir

Tam jest ścieżka do lokalizacji zapisywania.

To ustawienie jest w pliczku operaprefs.ini. Zapewne lokalizację tego pliczku masz w dziwnym miejscu, które czyści Ccleaner.

Moja propozycja: Wykluczyć czyszczenie Opery CCleanerem. Przecież opera sama potrafi się wyczyścić. O-Ustawienie-Wyczyść historię przeglądania.

+1

dziękuję bardzo za pomoc. po zainstalowaniu ponownym okazało się, że to rzeczywiście CCleaner “poprawiał” mi plik operaprefs.ini (plik jest w lokalizacji: …AppData\Roaming\Opera\Opera). W każdym razie przy czyszczeniu mechanizmem Opery problem już nie występuję. Mam jeszcze jedno pytanie - w zainstalowanej Operze plik wygląda tak:

[saved Settings]

Open Dir=

Save Dir={Home}Desktop

podczas gdy w Operze portable na pendrive:

[saved Settings]

Open Dir={Home}Desktop

Save Dir={Home}Desktop

czy ta różnica jest istotna?

ps. CCleanera używam z przyzwyczajenia, przed 12ką Opera czyściła się dość długo i miałem problemy z faviconami w wyszukiwarkach.