Opera - niepożądane skróty podczas instalacji


(mielonka) #1

Witam, ktoś ma jakiś pomysł, jak oduczyć Operę tworzenia przy każdej aktualizacji skrótów (Windows) na pulpicie, w MS i (zależnie od wersji OS) również w szybkim uruchamianiu?

Kiedyś wystarczyło przy czystej instalacji odznaczyć wszelkie skróty i potem samodzielnie utworzyć te, które chciało się mieć i problemu nie było, bo podczas aktualizacji Opera grzecznie nadpisywała stare pliki nowymi i skrótów nie tworzyła. Niestety od dłuższego czasu, zwłaszcza odkąd proponuje automatyczną instalację aktualizacji, ten trik nie działa i przy każdej aktualizacji na nowo tworzy te nieszczęsne skróty. Jest to irytujące i burzy mój 'porządek świata' :wink: Jeśli ktoś wie, jak to wyłączyć (może być metoda mocno kombinowana, byle trwała, żeby nie tracić za każdym razem więcej czasu, niż zajmuje usunięcie 2 skrótów), to bardzo proszę o podzielenie się takową wiedzą :slight_smile:


(kamil_w) #2

Może nadaj tym plikom atrybut "ukryty". Pliki nadal będą, ale powinny być niewidoczne. Oczywiście zakładam, że instalator Opery sprawdza, czy dany plik istnieje i jeśli go nie ma, to go tworzy. Nie sprawdzałem, ale może zadziałać.