Opera od wersji 11 do 11.10 alpha przepełnia cache na dysku


(suchmen) #1

Może ktoś miał styczność z problemem przekraczania disk cache opery? Problem pojawił się od wersji 11 alpha/beta i istnieje do teraz. Ustawiam sobie limit cache na dysku do 100MB a ramu na auto, a mimo to po pewnym czasie użytkowania mam powyżej 100MB w tym folderze. Nieraz wartość sięga ~400MB i wciąż rośnie a ja nie chcę czyścić pamięci cache za każdym razem, gdyż te 100MB pozwala mi na ciut szybsze ładowanie się stron, które często odwiedzam. Problem występuje na win7 x64 i nie pomagają nadane prawa administratora dla przeglądarki. Zgłaszałem usterkę wiele razy po angielsku ale jakoś opera desktop team nie przyjęła tego jako błąd i dalej milczą. Ktoś ma podobnie i wie jak rozwiązać problem? Z góry dzięki.


(pgr) #2

Mi dobijała nawet i do 1.5 giga (ustawione chyba 50 mega miałem) ale w jednej sesji, po ponownym włączeniu cache ma wartość zbliżoną do tej ustawionej (chyba że masz w opcjach "opróżniaj przy zamykaniu" to kasuje do zera)


(suchmen) #3

No mi niby ubywa MB w tym folderze cache jak wyłączę operę ale ubywa tylko o kilkadziesiąt MB max i dalej jest znacznie ta wartość przekroczona. Sprawdzanie obrazków i dokumentów mam na 24h/zawsze kolejno jak napisałem. Czy to ma wpływ?


(pgr) #4

Wydaje mi się że nie jest to takie ścisłe - jak masz ustawione 100 mega cache to po kolejnym uruchomieniu Opery jaki masz cache faktyczny? Przekracza 200mega (czyli kolejną opcję ustawienia)?


(suchmen) #5

Z czasem to i przekracza 400MB ale wtedy się wkurzam i ręcznie wywalam pliki.


(Danielm86) #6

suchmen , raportuj błąd:

https://bugs.opera.com/wizard/


(suchmen) #7

Raportowałem i nic.