Opera po reinstalacji OS'u

Witam!

Zainteresowało mnie następujące “zjawisko” dotyczące przeglądarki Opera.

System operacyjny zainstalowany na nowo (w czasie instalacji partycja C usunięta, utworzona na nowo i sformatowana - zgodnie z wymaganiami Instalatora Windows). Zainstalowana inna wersja OS’u. (partycja D nie była formatowana). Zainstalowana na nowo Opera… - i tu niespodzianka! Otóż w Zakładkach tej świeżo zainstalowanej na świeżo zainstalowanym systemie Opery są wszystkie zakładki jakie przez parę miesięcy zapisałem w “poprzedniej” instalacji przeglądarki na poprzednio używanym OS’ie!

Ciekaw jestem, czy ktoś potrafiłby wyjaśnić skąd te zakładki się wzięły?

W operze domyślnie jest włączona synchronizacja zakładek i innych niektórych ustawień.Zakładki jakie masz zapisuje na serwer opery i jak na nowo instalujesz operę to ona ściąga te zapisane zakładki z serwera opery.Bardzo przydatna funkcja nieprawdaż? :smiley:

Dzięki za wyjaśnienie, suchmen! Funkcja rzeczywiście przydatna… tylko jak ona się ma do problemu prywatności…? W każdym razie raz jeszcze dziękuję za zainteresowanie i szybką odpowiedź!

yyy…nie wiedzialem o tym , a na jakich zasadach ona to sciaga ? :stuck_out_tongue:

Tak samo się ma jak statystyki uzyć w Firefoxie, Chrome, Safari, IE i Operze

Logi z odiwedzanymi stronami w Chrome wysyłanymi wprost do Google

Autoidentyfikacja windows w IE

W tych czasach nie ma żadnej prywatności.

trzeba napisać własną przeglądarke ; P