Opera Portable - Konsola Java - Problem

(Venice3000) #1

Witam!

Ostatnio zacząłem bawić się z Operą 9.22 Portable bez Javy (chyba). Na stronie np. http://www.eska.pl/index.php?page=1419 mogłem na przeglądarce IE6 odsłuchać sobie utworów z listy, natomisat na Operze kliknięcie ikonki "Odtwarzaj" nic nie inicjuje.

Nadmieniam, że w Menu Opery -> Narzędzia -> Zaawansowane -> Konsola Java ___ jest niedostępna.

Jaki zabieg muszę przeprowadzić ze sterownikami, pomóżcie w miarę swoich możliwości.

Pozdrawiam, Venice3000.

(Jado2) #2

Raczej na pewno to wina strony, w Kameleonie też nic się nie dzieje.

Na esce problem jest z javascriptem, a nie z Javą.

Z jakimi sterownikami?

(Venice3000) #3

Błąd stylistyczny ... chodziło mi o pliki wtyczek .dll :!:

Chciałbym się dowiedzieć czy jest możliwość aby strona funkcjonowała w pełni.

Podobny problem jest na stronie WP.pl ... podczas relacji na żywo aplet się uruchamia i pozostaje pusty (nie aktualizuje się) :confused:

Hmmm

(Jado2) #4

Ale jakie wtyczki, Javy? Opera takich nie potrzebuje. Wersji Portable prawie nie używałem, nie wiem dlaczego ta pozycja w menu jest niedostępna. Chyba, że po prostu nie masz zainstalowanej Javy.

Poza tym, powinnaś zawsze używać najnowszej Opery, w tej chwili 9.25.

To pytanie, powinno być skierowane przede wszystkim do twórców. U konkurencji nie ma takich problemów:

http://www.rmf.fm/au/?a=poplista

Podaj bezpośredni adres do tego czegoś.

dodane - hmm, eska zaczęła u mnie działać :smiley: , za nie działanie był chyba odpowiedzialny blocker (styl, css), po wyłączeniu tegoż dalej nie działało, dopiero po odświeżeniu strony. Albo pomógł mój e-mail do nich :wink: .

(Venice3000) #5

Po uno - jestem płci męskiej ... więc "powinnaś" trochę nie pasuje :smiley:

Po due - przekonałem się do wersji na silniku 9.22 :smiley: ... mowa tutaj o wersji 3.5 AC

U mnie też teraz rusza Eska, więc dzięki za interwencje ... szacun :!:

Pozdro, temat uznaje za zamknięty :slight_smile:

(Jado2) #6

Ale numer :smiley: , a ja to edytowałem, bo wydawało mi się, że widzę chciał a bym :mrgreen: .

:shock: , nie tyle jestem zaskoczony tym, że (być może) poprawili, tylko w jakim tempie. Maila wysłałem dzisiaj o 7.21 , i przed południem już działało :shock: .

dodane

To jest Opera "stjuningowana" przez fanów z Rosji, nie jest oficjalna. Jest tam parę ciekawych rozwiazań wartych uwagi, też ją posiadam :slight_smile: , ale wyłącznie w celach testowych.

Miała powstać polska wersja tej AC, ale chyba prace ustały.

(Venice3000) #7

Ale ja nie widzę problemu ... sam dołożyłem swój tuning i spolszczyłem plikiem językowym od oryginala 9.22 :smiley: Wszystko gitnie się błyska :wink:

Pozdro :!: