Opera - problem po zmianie lokalizacji profilu

Witam.

 

Przeniosłem foldery Opery z c:\ …appdata\local oraz roaming na dysk twardy ponieważ nie chcę trzymać tych plików na dysku ssd. Utworzyłem dowiązania symboliczne, wiersz poleceń podał, że wszystko w porządku, jednak po tych zabiegach nie mogę uruchomić programu. Wyskakuje taki komunikat:

 

gallery_226953_20_1110.jpg

 

 

Co radzicie?

O jaka wersję Opery chodzi ?

Może prościej będzie jak skorzystasz z instalacji USB ? (instalator > opcje > instalacja > samodzielna instalacja …itd)

Potem przenieś swój profil i co tam jeszcze potrzebujesz do Opery USB.

Chodzi o nową Operę. Teraz mam właśnie tak jak mi proponujesz. Wszystko na dysku HDD, a mnie chodzi o to aby na SSD zainstalować Operę, a na HDD był tylko profil.

Tak mam zrobionego Firefoksa i jest to wg mnie najlepsze rozwiązanie.

A to taki manewr. Spróbuj zrobić dowiązanie do folderów Opery z appdata i roaming za pomocą junction gui: http://andrew.studentlive.pl/Blog/post/junctionGUI-1_0.aspx

Jeśli korzystasz z Windows 7 to wykorzystaj mklink, umożliwiający tworzenie dowiązań symbolicznych 

przykład:

 

  1. Przenieś (nie kopiuj) zawartość “c:\Users\Administrator lub inna nazwa\AppData\Roaming\Opera\Opera”

   i “c:\Users\Administrator lub inna nazwa\AppData\Local\Opera\Opera” w wybrane miejsce 

 

2.Otwórz Notatnik i poniższy tekst(po poprawieniu ścieżki “d:\Opera”) zapisz jako plik.bat,

teraz kliknij 2x na ikonie pliku i gotowe

 

mklink /d “c:\Users\Administrator lub inna nazwa\AppData\Roaming\Opera\Opera” “wybrane miejsce” ; np. “d:\Opera”

mklink /d “c:\Users\Administrator lub inna nazwa\AppData\Local\Opera\Opera” “wybrane miejsce”

 

Ścieżki z których korzysta Opera możesz zobaczyć po otworzeniu: Pomoc -> Opera informacje