Opera problem z niektórymi stronami i oknem Transfery


(Azwierzyn) #1

Bardzo lubię Operę. Ale ma pewne wady, które może da się rozwiązać. Po pierwsze niektóre strony nie działają pod nią dobrze. Są to strony wykorzystujące javę (np. niekótre czaty, strony zabezpieczone itd.). Dokumenty pdf nie chcą się otwierać w tej przeglądarce. Czy da się to jakoś poprawić. Nie przepadam za Mozillą, a już tym bardziej za Exploratorem. Wolałbym wykorzystywać Operę, bo jest znacznie bardziej funkcjonalna.

Drugi problem z Operą to okno Transfery. Czy da się zablokować jakoś to okno, aby nie wyskakiwało za każdym razem kiedy klikam, aby coś ściągał. O co chodzi. Mam stronę z materiałami w pdf. Jest ich od licha. Klikam na dany odnośnik PDF prawym klawiszem myszy i każę Operze ściągać ten plik. I w tym momencie automatycznie przechodzę do okna (zakładki) Tranfery. Aby ściągnąć kolejny plik PDF muszę wrócić do zakładki z stroną z której ściągam dokumenty. I tak ciągle za każdym razem kiedy ściągam kolejny plik. Jak tych plików jest kilkaset (artykuły) to jest to wkurzające. Czy da się temu jakoś zaradzić?


(Agatonster) #2

azwierzyn

Masz problemy, których zazwyczaj użytkownicy Opery nie mają. Chcąc w pełni wykorzystać walory przeglądarki, staraj się lepiej poznać jej niebagatelne możliwości.

Zobacz ten temat

Na pewno ?? - u mnie otwierają się bez problemu.

ZobaczOtwieranie dokumentów PDF w Operze

Zapoznaj się w całości Rozwiązywanie problemów z przeglądarką Opera

Pozdrawiam


(Jado2) #3

Niektóre strony czyli które ?. Wróżek tutaj nie ma :smiley: .

http://my.opera.com/polski/forums/search.dml

  • w pole Search term(s):, wpisujesz niektóre strony, czat, java

  • w okienku po środku zaznaczasz Strony WWW w Operze

  • ustawiasz Any Date tam gdzie jest 2 Months Ago po prawej

  • klikasz przycisk search po lewej