Opera - Problemy z funkcją Turbo. Mobilny Internet

Witam serdecznie.

Korzystam z Opery 11 i bardzo zależy mi na poprawnym działaniu funkcji Turbo ze względu na to, że korzystam z mobilnego Internetu. Tutaj zradza się problem. Przyznam, że nie opanowałem jeszcze Opery tak jak np. Firefoxa – jestem bardzo zadowolonym z przesiadki świeżakiem. Przy włączonej opcji Turbo strony wczytują się znacznie wolniej.

image_id: 3576

Jak widać po pasku stanu wynik nie jest zadowalający. Oczywiście zasięg iPlus też nie, ale po wyłączeniu Turbo, na pasku widać chociaż liczby w KB/s a nie B/s. Kolejną kwestią jest to, że czasami nawet w 100% załadowane strony wyglądają jak zaprezentowana wyżej. Ewentualnie w 8 na 10 przypadków wita mnie błąd 400 Bad header request.

Proszę o pomoc w ogarnięciu konfiguracji Turbo (choć nie wydaje się to skomplikowane).

Działanie Opera Turbo polega na cachowaniu i kompresji wybranej strony przez serwery Opery.

Stamtąd jest ona pobierana przez przeglądarkę i wyświetlana.

Może się zdarzyć i jak widać zdarza, że spowalnia to prędkość przeglądania.

Jeżeli pobieranie (czy raczej otwieranie) stron jest wolniejsze niż bez włączania OT to po prostu wyłącz OT.

Korzyść z OT odczują łączący się przez GPRS (mniejsze opłaty za transfer, bo mniej kB).

laszjwrz , witam. Musisz przestawić pewne opcje.

Wejdż w menu >> ustawienia >> preferencje >> zaawansowane >> sieć >>

Maksymalna liczba połączeń z serwerem >>>>> Ustaw 4

Maksymalna łączna liczba połączeń >>>> Ustaw 16

Zmieniłem wg instrukcji. Niestety nie wygląda to lepiej, aczkolwiek 1-2 na 10 załadować udaje się pomyślnie z kompresją, co widać po grafice.

image_id: 3577

No i jeszcze

Po kliknięciu np Zobacz swoje posty, etc… To oczywiście tylko przykład z forum, ale na każdym kroku w sieci mnie to spotyka. Chyba mi nie pisana funkcja Turbo. Chciałem z niej korzystać, bo widziałem kiedyś po 2 godzinach pracy wyniki “zaoszczędzono X%, łącznie 30 MB” co mnie całkiem ucieszyło i uważam to za opcję przydatną przy iPlusie.

Dziękuje za odzew, Pozdrawiam! :slight_smile:

laszjwrz , a co to jest? Telefon z gprs czy jakaś usługa typu iPlus?

Zobacz jeszcze:

Maksymalna liczba połączeń z serwerem >>>>> Ustaw 2

Maksymalna łączna liczba połączeń >>>> Ustaw 2

iPlus abonamentowy z modemem ExpressCard Merlin. Przy ustawieniu 2;2 ładuje strony porządnie, a to chyba rozwiązuje mój problem :slight_smile:

Serdeczne dzięki master_zonk6!

EDIT:

Za wcześnie powiedziałem HOP. Dalej nawala, po prostu strona dobreprogramy.pl ładuje się już poprawnie, ale np.: support DELLa i forum dp dalej kiepsko…

image_id: 3578

to jeszcze zmniejsz

Próbowałem 1;1, ale efekt taki sam - częściej nie działa poprawnie niż wyświetla pełne strony.