Opera - program wywołał niedozwoloną operację

Witam,

od wersji Opery 9.50, obecnie mam najnowszą (9.51), bardzo często wyskakuje mi błąd “Program Opera wywołał niedozwoloną operację i zostanie zamknięty”. Nie ma żadnego komunikatu jaki to błąd, tylko przyciski “wyślij raport o błędach” i “zamknij”.

Usunąłem całkowicie, przeczyściłem rejestr i to nie pomaga.

Jestem gorącym zwolennikiem Opery, jednak po testach wersji 9.50 i 9,51 wróciłem do wersji 9.27.

Sugeruję Tobie to samo oraz zwrócenie uwagi na IE7 z dodatkiem IE7Pro oraz Firefoxa 2.0.0.16, lub 3.0.1.

Oczywiście moje zwolennictwo nie jest bezwględne i czasami użuwam IE oraz Firefoxa (zależnie od witryny, którą odwiedzam i co na niej robię).

Jeśli chodzi o Operę, to wersja 9.27 (kompilacja 8841) jest ostatnią w miarę poprawnie działającą Operą.

Możliwe, że twój problem jest już rozwiązany w 9.52

Opery 9.52 RC1 - poważne błędy usunięte

9.52 RC1, to jak sama nazwa wskazuje RC1, więc usunięto niektóre błędy, ale jest sporo jeszcze większych.

Wróć do Opery 9.27 albo poczekaj na na finalną 9.52. Zobaczymy, co programiści zdziałają.

Ja na razie jestem rozczarowany nowymi wersjami mojej ulubionej przeglądarki.

Mi tam rybka czy 2.27, czy 9.51 i tak wszystko gra bo mam stary interfejs. Natomiast co mogę doradzić:

  • sprawdź, czy dwa razy nie zainstalowałeś tej Opery, może się gryzie?

  • jaki masz system operacyjny?

Ja też jestem nieco rozczarowany.

Poczekam na finalną, nie chcę zamieniać starych błędów na nowe. Albo wracać do jeszcze starszych.

Do tego momentu Firefox.

Ja nie jestem takim kamikadze :stuck_out_tongue:

Mam 1 raz zainstalowaną.

Win XP HE sp2 na bierząco aktualizowany.

spróbuj zainstalować sp3

Mam sp3, nawet nie zauważyłem wcześniej :stuck_out_tongue:

Dosyć długo stoi system… więc nie pamiętałem.

Skąd ściągasz instalator? To moze ściągnij jeszcze raz, bo w tym jest błąd?

Spróbuj jeszcze tego:

1. Usuń folder C:\Documents and Settings\Piotr\Dane aplikacji\ Opera (wcześniej możesz zrobić jego kopię).

2. Odinstaluj Operę.

3. Zainstaluj najnowszą wersję: http://ftp.opera.com/pub/opera/win/952/ … 108_in.exe

4. Sprawdź - może będzie OK.

Po aktualizacji narazie jest dobrze :slight_smile:

Nie wystąpił jeszcze błąd.