Opera-pytanie dotyczące przeglądarki

Witam.Mam pewien problem.

Otóż gdy otwieram stronę w nowej karcie (PPM>Otwórz na nowej karcie) to ta karta automatycznie mi wskakuje.Chciałbym mieć tak jak w Firefoxie,że jak otwieram coś w nowej karcie to nie wskakuje mi nowa karta tylko ja klikam ręcznie aby w nią wejść.

Da się ustawić takie coś w Operze?

Proszę o pomoc.

To skorzystaj z PPM>Otówrz nową kartę w tle

Tak myślałem że to banalne :smiley:

A da się przestawić miejscami te dwie opcje? Chodzi o to,aby Otwórz na karcie w tle było nad Otwórz na nowej karcie ?

Możesz tez kliknąć scrollem na link, wtedy sie on otworzy na karcie w tle.

Da się.

1.W Paski narzędzi->Konfiguracja menu klikasz Utwórz kopię.

2.Zamykasz Operę

  1. Wchodzisz do katalogu \profile\menu i edytujesz standard_menu.ini, zamieniasz 2 i 3 pozycję miejscami:

    [Link Popup Menu]

    Item, M_BOOKM_ITEM_POPUP_MENU_OPEN=“Open link, -2, “urlinfo””

    Item, MI_IDM_MENU_PAGEBAR_LINK_IN_NEW_PAGE=“Open link in new page, -2, “urlinfo””

    Item, MI_IDM_MENU_PAGEBAR_LINK_IN_BG_PAGE=“Open link in background page, -2, “urlinfo””

  2. Zapisujesz zmiany, odpalasz Operę i w Konfiguracja menu zaznaczasz to nowe menu->OK

Otwieranie odnośników w tle lpm.

http://lexi.ucoz.ru/index/open-in-backg … g-press.js

http://operawiki.info/SkryptyUzytkownika

Jak sama nazwa skryptu wskazuje, trzeba przytrzymać lpm chwilę dłużej, aby otworzyć odnośnik na nowej karcie w tle.

krzysiukrz , Proszę o zmianę tytułu na bardziej konkretny.

Użyj opcji zmien.gif

Pomocne może być zapoznanie się z TYMI informacjami.

Ok poradziłem sobie bez problemu.

Ten config jest w C:\Program Files\Opera\defaults jak by ktoś szukał kiedyś tam

Skrypt ma wyglądać tak :

[Link Popup Menu]

Item, M_BOOKM_ITEM_POPUP_MENU_OPEN="Open link, -2, "urlinfo""

Item, MI_IDM_MENU_PAGEBAR_LINK_IN_BG_PAGE="Open link in background page, -2, "urlinfo""

Item, MI_IDM_MENU_PAGEBAR_LINK_IN_NEW_PAGE="Open link in new page, -2, "urlinfo""

Przyda to się użytkownikom Firefoxa,ciężko się przyzwyczaić do tych kart :wink:

Faktycznie :slight_smile:

Dzięki Panowie za pomoc

Dodane 03.07.2009 (Pt) 15:15

Problem jest. Po to Ci podałem sposób krok po kroku, żebyś czegoś nie spaprał. Wyedytowałeś plik, który zostanie podmieniony podczas np. najbliższej aktualizacji. I ponieważ najprawdopodobniej używasz instalki .msi, to go nie odzyskasz. Taka możliwość istnieje tylko w przypadku instalatora Classic.

Poza tym, lokalizacja pliku nie jest uniwersalna, u mnie np. jest to I:\tralalala\Opera9\defaults. :smiley:

Skopiuj plik do \profile\menu, zrestartuj Operę i go wybierz. Można też wyedytować nazwę, żeby się łatwo zorientować na liście, który jest który.

[Info]

Name=Moje_menu

Coś jest niejasne, niezrozumiałe, nie wiesz czegoś, to się pytaj!. :slight_smile:

Nie skrypt, tylko menu. Link, który wyżej podałem, to skrypt w javascriptcie, ppm na odnośniku->Zapisz element docelowy jako… i ściągasz na dysk do jakiegoś folderu, reszta instrukcji na Wiki.

Opera - otwieranie kart w tle.

Rozumiem,mam ten plik skokopiować do folderu Menu.

Jeszcze raz dzięki za pomoc.

Dodane 03.07.2009 (Pt) 21:54

Zauważyłem,że przy linkach ze zdjęciem to nie działa (np.miniaturka zdjęcia na naszej-klasie) :frowning:

Dalej jest standardowe Otwórz na nowej karcie na pierwszym miejscu.Poza tą jedną rzeczą wszystko jest ok.

Gdzie jest ten fragment skryptu żeby to ustawić tak jak w/w ??

Zamieszczam screen żeby rozjaśnić problem.

Screen:

mlbez_nazwy_170.jpg

Tak, i więcej nie ruszaj żadnego z plików w defaults. Po skopiowaniu restart i wybierasz nowe menu.

[Image Link Popup Menu]

Item, M_BOOKM_ITEM_POPUP_MENU_OPEN = Open link

Item, MI_IDM_MENU_PAGEBAR_LINK_IN_NEW_PAGE	= Open link in new page

Item, MI_IDM_MENU_PAGEBAR_LINK_IN_BG_PAGE	= Open link in background page

Jeszcze raz - to nie jest skrypt, tylko plik .ini. Poczytaj uważnie mój poprzedni post.

Kurde mylą mi się pojęcia :slight_smile:

Skrypt to może być w php lub java ale nie w .ini

.ini to jest config programu

Dzięki za pomoc,teraz już jest wszystko ok