Opera - sposób przełączania kart

Witam. Od zawsze używałem Firefoksa, ale uważam Operę za równie dobrą przeglądarkę i w sumie mógłbym zrezygnować z kilku fantastycznych rozszerzeń FF na rzecz lekkości Opery, bo mam słaby sprzęt.

Niestety było kilka rzeczy, do których przekonać się nie mogłem. Taką rzeczą jest sposób przelączania kart. W firefoksie było to oczywiste i logiczne - już przy pierwszym uruchomieniu przeglądarki wiedziałem, jak się zachowają karty, chociaż pierwszy raz się z nimi spotkałem.

Najlepiej będzie, jak wytłumaczę to na przykładzie, bo już gdzieś o tym pisałem “normalnie” i nikt nie wiedział o co mi chodzi. :mrgreen:

Jestem na http://www.google.pl , kółeczkiem myszy otwieram sobie w nowych kartach : grafika, grupy dyskusyjne, katalog.

Na pasku mam : google | grafika | grupy | katalog. Wlazłem do grafiki, zobaczyłem wszystko i zamknąłem kartę kółeczkiem myszy.

Teraz :

Firefox zachowa się tak, że user nie jest zaskoczony - “wskakuje” nam kolejna karta z prawej (Logiczne. Na naszym przykładzie - grupy).

Opera zrobi psikusa i (nie wiadomo po co) wskoczy na kartę, która oglądałem poprzednio (Na naszym przykładzie - google).

Mam nadzieję, że da się gdzieś to ustawić, ale ja tego w opcjach znaleźć nie mogę (a może tak szukałem ^^). W każdym razie to, co robi Opera, kompletnie mi nie odpowiada, denerwuje…

Z góry dzięki za pomoc.

Narzędzia> preferencje > zawansowane i karty

tam się pobaw i ustaw jak chcesz bo faktycznie ciężko zrozumieć o co Ci chodzi :mrgreen:

jesteśmy miarą naszych przyzwyczajeń i nawyków -ja korzystając

z Opery niezależnie od ustawień korzystam z LPM myszy

i z menu podręcznego wybieram interesujący mnie sposób

otworzenia strony

-a zachwalam sobie dogodność tej opcji…

Inaczej : W Operze po zamknięciu karty przezkakuje mi do tej, którą oglądałem poprzednio, a ja chciałbym żeby wskoczyła następna z prawej (lub lewej jeśli zamykana jest ostatnią) - byłoby to logiczne i wygodniejsze.

@Hashi

No… chyba nie :stuck_out_tongue:

Narzędzia -> preferencje -> zawansowane -> przelączaj karty… ->

“zgodnie z kolejnością na pasku kart”

Złączono Posta : 11.04.2007 (Sro) 17:04

chyba jednak nie tak…hehe

Złączono Posta : 11.04.2007 (Sro) 17:05

ale czemu logiczniejsze //mysli ?

Nie wiem dlaczego - po prostu. Człowiek, który pierwszy raz będzie miał styczność z czymś takim, będzie spodziewał się właśnie takiego działania, jak to ma miejsce w FF.

No i jest to wygodniejsze. Ja np. przeglądam fora w taki sposób: Wchodzę do interesującego mnie działu, kółkiem myszy otwieram kilka tematów. Czytam pierwszy, zamikam kółkiem myszy i wskakuje mi następny. Prosto i wygodnie. Tak to robiłem od zawsze i pytam, czy jest taka możliwość w Operze.

Niestety, wydaje mi się, że w Operze nie da się tego zmienić. A wiem, że wiele osób narzekało na ten sposób przełączania kart.

Nie ma nic dziwnego w tym, że narzekali, bo jest to wyjątkowo XXX rozwiązane. Przeglądarka poza tym dobra…


Hamuj język !

Asterisk

Złączono Posta : 12.04.2007 (Czw) 20:48

Nie przesadzaj z tą cenzurą. k np?