Opera-wirus. Sam nie bardzo wiem co to


(Macmillan1507) #1

Witam, mam pewien problem z Operą, mianowicie mimo szybkiego neta(10mb/s) mam problemy z przeglądarką. Avast nic nie wykrył, Avg też nie. Mianowicie wszystkie filmy i gry przeglądarkowe słabo działają, a cała opera dzieli się na parę,a czasami na parenaście części. Jest to na screenie. Już nie wiem, co robić. Lubię tę przeglądarkę. Nie mam problemu na firefoxie czy chromie. Mam najnowszego flasha, javę itd. Mam win 7 64 bit. Dziękuję za pomoc.

 

Screen: http://zapodaj.net/4b56fa20c9e0a.png.html


(Acorus) #2

Pobierz Farbar Recovery Scan Tool http://www.bleepingcomputer.com/download/farbar-recovery-scan-tool/ zgodny z wersją systemu 32-bit lub 64-bit.


(Macmillan1507) #3

FRST:

 

http://wklej.org/id/1393388/

 

 

Addition:

 

http://wklej.org/id/1393389/


(Acorus) #4

Użyj AdwCleaner http://www.bleepingcomputer.com/download/adwcleaner/ z funkcji Skan(Szukaj) a następnie Clean(usuń) (w przypadku Visty/Windows7 uruchom z prawokliku jako Administrator).


(Macmillan1507) #5

http://wklej.org/id/1394204/

 

Tak wygląda raport, po tej akcji

 

 

 

Brak poprawy, problem nadal występuje:

http://zapodaj.net/d25b5a280ada6.png.html


(Atis) #6

Jaki problem? 


(Acorus) #7

Przeskanuj programem Malwarebytes Anti-Malware http://data-cdn.mbamupdates.com/v2/mbam/consumer/data/mbam-setup-2.0.1.1004.exe


(Vitallis) #8

“Najpierw sprawdź czy problem występuje tylko w Operze, a nie innych przeglądarkach jak Internet Explorer. Włącz tryb incognito, jeśli strony wczytują się normalnie, problem może leżeć po stronie rozszerzeń. Staraj się powyłączać wszystkie i stopniowo włączać, obserwując pracę przeglądarki. Sprawdź w regułach zapory ogniowej czy Opera ma pozwolenie na ruch przychodzący i wychodzący. Sprawdź czy wyłączenie “Używaj usługi przewidującej, pomagającej w uzupełnianiu zapytań i adresów URL wpisywanych w polu adresu” może Ci pomóc (Opera -> Ustawienia -> Prywatność i bezpieczeństwo). Istnieje możliwość, że jest jakaś drobna infekcja w systemie, więc skan Hitmanem Pro i AdwCleaner’em. Jak to nie pomoże, a często widzisz błąd, że strona nie odpowiada, być może problem leży w serwerze DNS? Zmień na Google (główny: 8.8.8.8, alternatywny: 8.8.4.4.) lub inny. Daj znać czy problem został rozwiązany i co pomogło. :)”