Opera z problemami :(

Kochani userzy - wystąpił u mnie nagły problem z Operą… :frowning:

Wczoraj - jak zwykle przemieszczałam się w aplikacjach w tray’u, a ponieważ korzystałam zarówno z myszki, jak i z klawiatury - mogłam cos pokopać! :evil:

PROBLEM

Nie działa mi wyświetlanie polskich znaków np. na GOOGLE - wyświetlany tekst stronek (kwadraciki)! Nawet interfejs Google jest nieczytelny tak, jak ma być :shock:

Nie działa mi również funkcja BBCode na Forum; przy odpowiednim zaznaczaniu tekstu!

Jak dla mnie to pierwsze, jest ważniejsze - bo na Forum działam z IE, ale inne brochy odprawiam Operą…

WSKAZÓWKI

System mam czysty; loga sobie sprawdziłam (nie każcie mi wklejać) :mrgreen:

Mam ustawiony: Język polski programisty

Mam ustawione odpowiednie kodowanie; czyli Widok -> Środkowoeuropejski -> ISO -8859-1

Mam sprawdzoną klawiaturę w Panelu Sterowania

Nie mam zainstalowanego Toolbara (tak dla jasności, choć to nie dotyczy Opery)

Weszłam w konfiguracje Opery i żadna z zaznaczonych uprzednio funkcji nie uległa zmianie!

No i jestem w kropce… :frowning:

Na pewno bym szukała analogicznych sytuacji na GOOGLE, by sobie pomóc (bo tak zawsze czynię) - ale kwadraciki w “szukajce” mnie ubezwłasnowalniają! :twisted: :twisted: :twisted:

Asterisk - :slight_smile: tak mam ustawione, jak piszesz!

Zresztą jest tu jakaś totalna niekonsekwencja. :expressionless:

Jeżeli otworzę jakąś stronę, to jest wyświetlana normalnie; obojętnie czy z Zakładek, czy z wyszukiwarki.

Więc jakby problem tkwił tylko w polskich znakach, to by wszystko nie działało!

Natomiast jak otworzę GOOGLE - to już mam coś takiego

Zaawansowane szukanie

  Ustawienia

  NarzÄdzia jÄzykowe

I potem jak coś wpiszę np. wyraz szczęście (wpisuje się i wyświetla poprawnie) - ale już wyświetlone wyniki wyszukiwania - to takie herezje, aż po oczach wali. No np. tak wygląda pierwszy wynik i tak jest do samego dołu! :twisted:

(artykuĹy - szczÄĹcie, filozofia)

SzczÄĹcie - temat jakĹźe rozlegĹy. Chyba kaĹźdy na swĂłj sposĂłb do niego

dÄĹźy. ... WzĂłr na szczÄĹcie jak nauczyÄ siÄ byÄ szczÄĹliwym... ... 

www.republika.pl/shyness/szczescie.htm - 6k - Kopia - Podobne strony

Wo, to tylko strzał w ciemno, ale może masz coś nie tak z kodowaniem znaków ??

Wejdź w Narzędzia=>Preferencje=>Języki.

Napisałaś, że masz ustawione ISO 8859-1 , a domyślne jest ISO 8859-2.

U mnie jest właśnie tak i wszystko jest ok.

Telepatia :lol: - dokładnie w tej samej chwili to zmieniałam; bo wykukałam, że w Widoku (górne menu) przy Kodowaniu i Środkowoeuropejskim jest jedynie tylka ta opcja z 2 , natomiast nie ma 1.

Niestety - bez zmian! :frowning:

No to może dalej tym tropem :slight_smile:

Widok=>Styl=>Tryb autorski

Widok=>Kodowanie znaków=>Wybór automatyczny

Narzędzia=>Preferencje=>Wygląd strony=>Domyślny tryb wyświetlania=>Tryb autorski

Jwszcze jedno

Narzędzia=>Preferencje=>Języki=>czy w oknie “Preferowane języki dla stron WWW” masz Polski,[pl] ??

wejdz tu na polskie forum Opery http://my.opera.com/forums/forumdisplay.php?forumid=60

Magik - wszystko jest tak ustawione! :slight_smile:

bananjp - właśnie siedzę na tym Forum (bo Google, choć z trudem - ale już zdążyłam przelecieć i nie znalazłam rozwiązania) i nie uwierzycie, ale ta strona z Forum Opery jest jedyną stroną jak na razie (a przeleciałam ich mnóstwo przy googlowaniu), która mi się wyświetla z krzakami! :shock: :evil:

Dziwne to, jak na zbieg okoliczności… :roll:

Oczywiście zakładałam już w momencie powstania problemu - że może to mieć związek z jakimś złośliwym skryptem, czy cuś…

Więc jak już pisałam - wczoraj, od razu sprawdziłam sobie loga i przeskanowałam kompa wszystkimi skanerami i progsami, jakie tylko na świecie istnieją - i które zawsze Phylby zapodaje! :lol:

Oczywiście jest rozwiązanie - mogę odinstalować Operę, wyczyścić Rejestr i zainstalować Operę z powrotem! Z tym, że nie mam gwarancji - czy problem ustąpi…

Bo jeżeli to jest jakiś sprytnie ukryty syf, to problem pozostanie! :frowning:

a czy napisale posta ??

Oczywiście, że nie masz :frowning:

Ale dla pewności - jednak spróbowałbym

A tak w ogole - nie znalazłem informacji - co to za Opera :frowning:

A może błędy odczytu dysku :roll: ??

Miałem takie cuda swego czasu na Firefoxie+Google!Nie pomagały żadne zmiany kodowania strony.Teraz próbuje i wszystko jest OK!Nie wiem od czego jest to zależne?Może nieprawidłowe czasowe działanie Googli?

No i już jestem po operacji - :twisted: :twisted: :twisted:

Oczywiście, jak było tak jest… :expressionless:

Opera rzecz jasna 7.54!

Przeczytałam całe Forum Opery; nie znalazłam nic podobnego.

Wbrew pozorom można sie po jakimś czasie przyzwyczaić nawet do czytania “krzaków”. :mrgreen:

Nie napisałam posta, bo nie za bardzo mi się widzi jakoś szukanie pomocy u “obcych”… :twisted:

Też chyba nie - bo jeszcze dziś specjalnie skanowałam; żadnych bad sectorów… i takich tam…

No to mnie pocieszyłeś Kerimus… :slight_smile: Znaczy się jest nadzieja!

No bo tak właśnie sobie w końcu zaczęłam myśleć… ale przecież identyczny problem powinien występować i u innych użytkowników Opery! :roll:

Ponieważ wyczerpałam już wszystko, to pozostaje jedynie chyba czekać… :twisted:

Dzięki wszystkim za podpowiedzi! :slight_smile: