[Opera] Zamrażanie się przeglądarki, wysypywanie

Witam,

od najnowszej stabilnej wersji 11.50 mam problem z przeglądarką - otóż, gdy wchodzę na jakąś stronkę to muszę czekać kilka sekund, aż będę mógł przeglądać daną witrynę (np. to forum :slight_smile: ). Po kliknięciu w jakiś odnośnik, także muszę chwilę czekać. Nie na każdej stronie to się dzieje, ale zdecydowanie na większości.

Pojęcia nie mam, co może dolegać, a Google jeśli coś ciekawego znajdzie, to do starej wersji, gdzie no od tego czasu wiele się pozmieniało i nie istnieją lokalizacje, o których w takich wątkach mowa.

Aby przyspieszyć dążenie do rozwiązania problemu :

u mnie w Firefox takie same przywiechy łapał przez starego flasha, instalacja najnowszego pomogła :slight_smile:

Ewentualnie spróbuj wyczyścić pamięć cache ale zrób to z poziomu przeglądarki mimo że użyłeś CCleaner’a :slight_smile:

U mnie w Operze 11.50 wszystko ładnie chodzi, jak i na Ubuntu, jak Win XP.

Okej, spróbowałem przeinstalować Flasha - z aktualnej do aktualnej oraz z 10.30 do 11.00 - nic z tego, ciągle to samo.

Czyszczenie również nic nie pomogło :frowning:

Tak, u mnie Opera chodzi źle, a na laptopie wszystko jest OK.

Przeinstalowałem sterowniki od karty graficznej - także nic z tego.

Spróbowałem wyłączyć Aero Glass - minimalnie pomogło :wink: Tak więc mam pytanie : zna ktoś jakieś sposoby na optymalizację 7?

Takie same sposoby jak przy XP, Vista czyli wyłączenie zbędnych usług, usuwanie programów z autostartu, aktualizacja programów i czyszczenie ze śmieci od czasu do czasu a nie codziennie.

Nikt Ci niczego innego nie wymyśli. :slight_smile:

Właśnie, a znajdę gdzieś jakąś rozpiskę jaka usługa jest od czego i czy taki użytkowniczek jak ja może to wyłączyć? Szczerze mówiąc po tych systemowych opisach za dużo to ja nie rozumiem :wink:

Dodane 24.07.2011 (N) 12:29

Znalazłem coś, włączyłem blokowanie reklam i działa OK :wink: Gdy je wyłączę to wszystko wraca do normalności :wink: