Opera- zwężenie menu głównego przeglądarki

witam, na forum znalazłem screen z opery z menu głównym zwęzonym do jednej pozycji “menu”. Oto screen http://www.fotosik.pl/showFullSize.php? … dd83622375

jak to zrobić?

Zakładka Widok > Paski narzędzi > Pasek główny

Zerknij tutaj:

http://operawiki.info/CustomButtons

Poszukaj jednego z dwóch przycisków:

  • Toggle the Menu bar on/off AND dropdown the main menu (with ‘Notes’ image)

  • Toggle the Menu & Personal bar on/off AND dropdown the main menu (with image if using Breeze)

Kliknij na dowolnym i potwierdź dodanie. Następnie przeciągnij gotowy przycisk na dowolny pasek. Ostatecznie odhacz “Pasek główny” w menu podanym przez Mario C.

PS. Ciekawy artykuł na ten temat masz tutaj:

http://my.opera.com/Tamil/blog/toggle-remove-menu-bar

Podczepię się pod wątek bo mam jedno pytanie dotyczące powyższego screena.

Jeśli chodzi o menu button to fenixproduction świetnie opisał jak rozwiązać ten problem.

Jak w takim razie zrobić by address bar był powyżej tab bar (czyli tak jak na screenie z pierwszego postu)?

Kliknij -> http://people.opera.com/rijk/opera/ini/ … ar_900.ini

Paska adresu nie da się w ten sposób ustawić, ale można przeciągnąć odpowiednie przyciski na inny, w tym wypadku na pasek główny.

dodane - trochę źle napisałem, da się, ale na dole, zresztą tak mam właśnie to ustawione :lol: , chociaż pole adresu mam na pasku stanu. Tak w ogóle przyciski do nawigacji, pole adresu, pasek kart itd. na górze, to bardzo nieergonomiczna kombinacja.

Źródło

Faktycznie, niezbyt funkcjonalnie ale mimo wszystko warto było spróbować

Wymyślono to w czasach, kiedy “królowały” piętnastocalówki. Obecnie 17" to przeżytek ;). A dla takich widescrennów można ustawić w Operze wyświetlanie części pasków np. z prawej, resztę z lewej.

Oczywiście istnieją gesty myszy i części niedogodności związanych z dużym obszarem roboczym, można się tym sposobem pozbyć.

Śledzę z uwagą Twoje posty tyczące Opery, bowiem jesteś jednym z kilku znawców Opery na forum, ale w tym wypadku zbyt uogólniasz. :slight_smile:

Zaznaczę tu, że omawiany zrzut pochodzi z mojego pulpitu, z mojej - tak właśnie skonfigurowanej Opery - (nota bene, autor tematu winien zaznaczyć z któregoż to tematu zaczerpnął ten zrzut… :? )

Ergonomia jest tam, gdzie jest wygoda użytkownika obsługującego dany program, aplikację, którą tenże użytkownik konfiguruje, optymalnie ustawia pod siebie.

W tym konkretnym wypadku to ja decyduję o takiej, a nie innej konfiguracji pasków, przycisków, bowiem to ja tu wiem najlepiej co mnie odpowiada. Przy okazji, dobierając optymalne dla mnie ustawienie - konfigurowałem różnie,(również podobnie do zasygnalizowanego przez Ciebie sposobu ) ale ten schemat najbardziej mnie przypadł do gustu, stąd oczywiste, że dla mnie jest najbardziej ergonomiczny.

Uważam też, że nie jest to styl optymalny dla każdego, ale jak sam wiesz - Opera - bardzo przyjazna użytkownikowi, oferuje bardzo duże możliwości dopasowania do preferowanych ustawień każdego użytkownka. :slight_smile:

Zapomniałem dodać, więc robię to teraz - moim skromnym zdaniem :wink:

“Pokłocę się” trochę ;). Częściej niż wygodę, użytkownicy wybierają przyzwyczajenie, nie po to Rijk (pracownik Opera Software) wymyślił OperaFoxa, że o jakąś wygodę Mu chodziło. Pytanie jakie zadał scripter jest bardzo często zadawane przez “przesiadkowiczów”. Czy można przyzwyczaić się do niewygody? Widać można :smiley: .

Pozwoliłem sobie co nieco skrócić, nie gniewasz się? :slight_smile: . Zaczynam sobie czytać np. ten wątek, przewijam stronę rolką, dochodzę na sam dół - pstryk na dolnym pasku i już jestem na poprzedniej stronie, a Ty musisz zaiwaniać na górę, i kto ma bardziej ergonomicznie? :lol: :wink:

Nie ma chyba dwóch takich samych Oper na świecie :slight_smile: .