Opera

(Woonski84) #1

Witam, mam małe pytanko dotyczące Opery. Mianowcie chodzi mi o to czy idzie w jakiś sposób zrobić skrót do strony, np w formie przycisku. Klikam na button i otwiera mi się strona, bez wchodzenia do Zakładek i szukania jej tam.

(Adarek) #2

Niewiem czy o to Ci chodzi . Klikasz plik - zapisz jako- wybierasz pulpit- zapisz jako typ -pliki HTML - klikasz zapisz.

Teraz na polpicie masz plik ale zaznaczony jako IE. Klikasz go i wybierasz otwóz z pomocą -Opera.exe. Zaznaczasz używaj wybranego programu....

Klikasz OK - i teraz powinno znienić Ci ikonę.

Możesz teraz wszystkie te skróty przenieś do własnego folderu o nazwie jaki nadasz aby sie nie pałątały po pulpicie. :smiley:

O to chodziło?

(Kos@) #3

Jasne ze sie da. Najpierw zapisujesz sobie stronke w zakładkach. Przyjmijmy, ze chcesz umiescic skrocik na pasku osobistym. Więc po prostu klikasz na odnosnik w zakladkach i przesunuń go na pasek osobisty, jak najblizej innego elementu paska, powinno pokazac sie takie cos, co bedzie wskazywalo polozenie twojego odnosnika do strony. Teraz "upuszczasz" element i juz masz link do strony jako przycisk :smiley:

(Pawel Uszynski87) #4

wybierasz Zakłądki/Menager zakładek/klikasz prwym na porządaną zakładkę/wybierasz właściwości/zaznaczasz "Pokaż na pasku osobistym/klikasz OK

PS

oczywiście musisz mieć widoczny pasek osobisty... ja mam go na gorze :stuck_out_tongue: [standardowo w Operze 7.51 jest on ukryty bynajmniej u mnie tak było :P]

(Woonski84) #5

Wielkie dzięki wam, Phylby nie o to chodziło ale i tak dzieki za fatygę. Nareszcie nie musze się męczyć z zakładkami!! jeszcze raz wielkie dzieki!!