Operating system not found problem z uruchomieniem notebooka

(nowy0185) #1

Po zainstslowaniu linuxa ubuntu na laptopie mam problem z uruchomieniem poo włączeniu wyskakuje komunikat operating system not found a bios nie czyta dysku . Czy jest rozwiązanie tego problemu ? Z gury dziękuje

(panicagaming) #2

Możesz fizycznie odpiąć i podpiąć dysk. Później w razie czego wejdź w BIOSie w boot menu i sprawdź z czego laptop próbuje startować, może mu się na jakiegoś pendrive’a przedstawiło.

(nowy0185) #3

Dzięki sprubuje tego sposobu

(nowy0185) #4

Niezbyt bo w moim notebooku nie da siędostać do dysku tfardego bo jest to tak skąsttułowane że musiał bym z tą usterką pujść do serwisu ale to kosztuje więc chciałbym nie ingerować zbytnio w wntrze laptopa bo naj zwyczajniej w świecie się nieda

(panicagaming) #5

Podaj model

(gom1) #6

Po co odpinać, przecież wystarczy w BIOS ustawić kolejność bootowania.

Laptop z UEFI czy bez? GRUB prawidłowo się zainstalował? Spróbuj uruchomić komputer z pendrive/płyty, z której instalowałeś Ubuntu i (zamiast ponownej instalacji) wybierz opcję uruchomienia komputera z dysku twardego.

(nowy0185) #7

Wsumie nie wpadłem nato że może być zła kolejność dzięki sprubuje i zobacze czy to coś da

(nowy0185) #9

Zmieniłem kolejność i dalej to samo

(panicagaming) #10

Z tego wywnioskowałem, że było sprawdzane boot owanie.
Wrzuć zrzut ekranu jak wygląda okno wyboru bootowania lub opisz co gdzie masz.

(nowy0185) #11

(FadeMind) #12

Popraw post. Napisz go zrozumiałym językiem. Po za tym wszystko się da. Trzeba tylko wiedzieć jak. Jeżeli nie poprawisz pisowni, temat ląduje w koszu.

(gom1) #13

Patrząc na to zdjęcie odnoszę wrażenie, że notebook w ogóle nie widzi dysku twardego.

(nowy0185) #14

To usuń jak masz taki problem ja sobie przede na inne forum

(nowy0185) #15

Racja

(FadeMind) #16

(FadeMind) #17