"Operating system not found"

(R@F) #1

Witma mam poważny problem. Jest laptop na którym zainsatlowany jest windows Xp home. Ale ma strasznie słabą baterie, no i użytkownik tego laptopa chciał przełączyć laptopa z jednego gniazdka do drugiego przy włączonym systemie, a on oczywiście padł, zanim zdązył go przełożyć. I teraz pojawia się komunikat "Operating system not found". Uruchomiłem instalke windowsa, chciałem naprawić, ale niewiem co mam zrobić. Pomóżcie, na dysku są bardzo, bardzo ważne dane.

Złączono Posta : 22.06.2006 (Czw) 14:39

Ciekawe żeczy, niewiem jak ale teraz się system zaczoł uruchamiać ale wyskoczył ekran że system został nieprawidłowo zamkniety i tego typu sprawy. Obojętnie co wcisne to i tak się system niechce uruchomić. Uruchami sie i uruchami i nic. Co mam zrobić. A jeśli chodzi o poprzednii problem to też bym się chciał dowiedzieć co miałbym zrobić x tym "Operating sytem not found" dzieki.

Złączono Posta : 22.06.2006 (Czw) 14:44

A no tak. Niewywala mi "Operating ...." jak jest włożona płyta z windowsem.

Złączono Posta : 22.06.2006 (Czw) 14:50

O a teraz się nawet konsola odzyskiwania niechce uruchomić. Jak wciskam r to wyskakuje "Setup did not find any hard disk drivers installed in your computer ( i jescze ze 4 linijki tekstu)" Co mam robić????

(JNJN) #2

Sprawdź co z dyskiem - czy setup go widzi.

Później konsola R i chkdsk wszystkich partycji.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic ... 189#553189

Jak nie pójdzie konsola, naprawa systemu,robisz wszystko jak do nowej instalacji XP i naprawiasz istniejącą instalację XP - R.

(R@F) #3

Niestety niepomogło ani jedno ani drugie. Konsola sie niechciała uruchomić a w trakcie nowej instalacji był sprawdzany dysk i pos prawdzaniu zawsze się resetował.

Pomogła dopiero magiczna płytka z Hiren's Bootem. Pełne skanowanie partycji przed uruchomieniem Volkow Comandera. I później już zadziałało. Mimo to wielkie dzięki za podpowiedzi. Pozdrawiam R@F.