Operator internetowy-który najlepszy?

Właśnie mija mi umowa z TP SA i staję przed wyborem operatora internetowego. Jak myślicie, który jest najlepszy? (szczególnie interesuje mnie TP vs Netia)

Mam też kilka pytań:

1.Istnieją inni operatorzy na liniach TP SA oprócz netii?

2.Jakiego operatora TY masz?

3.Jakie promocje są najlepsze, jaką ty masz?

4.Na stronie netii znalazłem coś takiego:

Ale nie wiem gdzie znaleźć głębszy opis tej promocji. Ktoś coś wie o tym? To prawda czy crap?

5.Jak wygląda w praktyce to przeglądanie w promocjach w netii? To rzeczywiście działa?

Edit// I jeszcze jedno:

6.Interesuje mnie oferta internet+telefon. Jeśli mam powiedzmy TP i dzwonię do netii to mam drożej?

P.S Nie musicie odpowiadać od razu na wszystkie pytania, jakieś dowolne rady.

  • Dialog

  • Multimo

  • Orange Freedom

  • Era stacjonarna

Lokalna radiówka. Internet niezbyt dobry (bardzo słaby upload, częste awarie choć ostatnio łącze jest dość stabilne) ale wychodzi najtaniej.

.Interesuje mnie oferta internet+telefon.

to może coś z UPC, mają pakiet telefon + net.

Jak jest na liniach tp to nie ma różnicy czy Netia czy Tp .

Kolega ma Orange i nie narzeka

Mnie bardziej interesuje rywalizacja pomiedzy dialogiem i tepsa z racji dostepności akurat u mnie. jak sie dialog sprawuje, jakosć łącza?

tp zawodziło mnie tyle razy przez okres umowy- łacznie z zepsuciem livebox’a, że mam dość poprostu…

wszystko w polsce jest na liniach tp bo ona ma na nie wylacznosc, (no chyba ze to jakas satelitarna telefonia ale to inna bajka), wiec w zasadzie to podobne kwestie sa co z tp, niezaleznie czy to dialog czy netia, orange era itp

kwestia tylko podejscia do klienta, obslugii, oferty i ceny, a tu juz wszyscy sie roznia od tpsa

z tego co wiem, dialog na przyladzie jeleniej gory (najblizsze mojemu rodzinnemu m.) przez wiele lat byl jedyna alternatywa dla tp, i zabral im chyba z polowe klientów, szkoda ze nie rozszerzył swojej oferty poza granice miasta, na otaczajace ja miasteczka, ja przez to bylem skazany na tp, a kumlpe wtedy bardzo chwalili dialog i dalej chwala, a Ci co w pewnej chwili polakomili sie na tele2 wyszli jeszcze gorzej niz ja z tp

takze dialog jest ok przynajmniej z tego co wiem ja

pzdr

No to w Jg dialog zawojował, u nas też widuje coraz więcej puszek dialogu, podbierają klinetów zmęczonych tepsą. patrzyłem oferty mają dość ciekawe (fajny jest dialnet 6) chociaż widziałem lepsze u jednego kablówkowego dostawcy (10 mb/s w atrakcyjnej cenie) ale on niestety do mnie nie dociera.

Jeśli chodzi o obsługe klientów w netii czy dialogu to macie jakieś zastrzeżenia?

ja widzialem printsreen z pomiaru predkosci ktora wyniosla …uwaga… prawie 70 Mb/s, bez komentaraz po prostu

ale szczerze to nie widze powodow dla ktorych mnie takie cos bylo by potrzebne, no nie wiem po co

taki dialog, 2mb, juz mi wystarczy, byle by tylko nie cielo polaczenia jak mam to na sieciowce, bo normalnie jak plachta na byka,

mala korekta z mojej strony:

z tych wyzej wymienionych to dialog moze byc zarowno na linii tp, jak pozostale firmy, ale on jako jedyny z nich ma tez swoje kabelki, i podobno na nich sa troche inne ceny

pozdr

te ceny faktycznie są inne ale tylko troche. maja rowniez inne oferty dla klientow prywatych i indywidualnych

klient prywatny i indywidualny to chyba to samo , co nie?! :slight_smile:

ci raczej chodzilo o dom a firme, ale to juz norma ze jak zamawiasz 20linii do jednego budynku to masz znizki, bez tego to by bylo bez sensu

pzdr

oj no tak :slight_smile: hehe\chodziło mi o klientów indywidualnych i firmy …

nie wiem czy jak zamawiasz 20 lini jednokrotnie ale widziałem na www.dialnet.pl tabelke z cenami dla indywidualnych i firm i niektóre ceny się różnią- to chciałem powiedzieć

nie jednokrotnie tylko chyba jednoczesnie hehe

a 20 lini zamowic na raz to nie problem, np wyposażasz swoje biuro, np doradztwo i kazdy na biurku ma niezalezna linie etc

a jelsi chodzi o roznice w cena dla firm i dla normalnych ludzi, to te roznice zawsze istnialy, np w formie innego VATu, czy jego mozliwosci odliczenia, klient firmowy to wiekszy zarobek niz zwykly mieszkaniec, ale i takiego i takiego trzeba dobrze zachecic i utrzymac, wiec wszedzie jest pole do popisu

Mam telefon i internet w netii, linie TP. Ta promocja tylko ładnie wygląda. Umowa kończy mi się w lutym i dzwoniłem do netii w tej sprawie. Internet 4x szybszy mieć możesz, ale na kablach netii. Dodatkową muszą wspierać jakąś technologię (nie pamiętam nazwy). Wychodzi na to, że musisz mieszkać w dużym mieście i mieć od nich kabel. Zadzwoń i popytaj. U mnie w “mieście” nie mogę mieć więcej niż 2Mbit :confused:

“Jakiego operatora TY masz?”

  • Toya, ERA (blueconnect), Neostrada, TooWay (będę miał)

“Jakie promocje są najlepsze, jaką ty masz?”

  • Dostałem modem od ERY za darmo.

“Interesuje mnie oferta internet+telefon”

  • To w każdym internecie masz już telefon, w ERZE, to automatycznie z internetem otrzymujesz kartę sim do telefonu, w innych internetach to przez skype :smiley:

ja uwazam iz neostrada mimo wszystko tez nie jest zla. ale za to netia ma inne podejscie do czlowieka. w obydwu przypadkach jest opcja z telefonem. jakosc ta sama. teraz jest w tp oferta z telewizja internet 512 z liveboxem i telewizja za 59 90. mam ten pakiet do tego oczywiscie telefon i nie jest zle. mam zmienne ip internet dziala wporzatku a i telewizje sobie ogladam satelitarna.

Czy można mieć linię telefoniczną w TP, telefon w Netii i Internet np. w Dialogu?

Szkoda że TPSA zlikwidowała abonament socjalny.

no ogoolnie to wlasciwie zawsze jest linia tp. wiec tu nie ma problemu. mozna miec.

wg mnie to jakas kpina, linebox to porazka sama w sobie(mialem, wiem), 512kb to predkosc sprzed 3lat. a za 30zl w dialogu mozna miec 1Mb

co do tv sie nie wypowowiadam bo nie wiem nic, ale rownie dobrze mozesz wziasc najtanszy w opcji polsat cyfrowy i tez na tym lepiej wyjdzesz

taka moja opinia