Opinia dziwnego transferu danych na dysku

Witam.

Posiadam dysk Seagate 1 TB Barracuda (ST1000DM003)  i  mam prośbę odnośnie ocenienia jego stanu,

wysyłam zdjęcia z HD Tune. post-221991-0-48985400-1434282556_thumb.

Hej,

Pokaż lepiej screena z programu Crystal Disk Info - i koniecznie pokaż wszystkie parametry. Na screenach z HD Tune widać tylko część z nich; zobacz, że po prawej stronie jest pasek, dzięki któremu można przewinąć listę niżej i zobaczyć dodatkowe parametry. Pamiętaj o tym załączając kolejny screen.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Prosze.

Wydaje mi eis ze nie jest chyba dobrze z tym dyskiem :confused:561cf50b35a60_Beztytuu.thumb.png.8eaafc2

SMART 0A i B8 zazwyczaj w dyskach seagate są pokazywane na ‘żółto’ w hd tune. Nigdy nie zagłębiałem tematu, więc czemu tak jest nie mam pojęcia. Patrząc na 2 obrazki nie ma się do czego przyczepić. Masz z nim jakieś problemy że szukasz tu pomocy?

Hej,

Dysk w bardzo dobrej kondycji. Parametry nie wskazują na jakikolwiek problem.

Pozdrawiam,

 

 

 

 

Mam problem, nagłe skoki szybkości, i wydaje mi się ze robi dużo błędów w systemie, np. jednego dnia nie odczytuje komurki a następnego już tak, i to mnie właśnie dziwi.

Hej,

A możesz opisać to jakoś szczegółowiej? Jakie skoki szybkości? Skąd przekonanie o dużej ilości błędów? W każdym razie ewentualne problemy swego źródła w kondycji dysku mieć nie mogą.

Pozdrawiam,

Komputer często nie odczytuje rożnych urządzeń (komórki) podłączanych do niego, dziwne czasami lagi(nowy pc…) Potrafi zgasnąć ekran, podczas gry, a pc zaczyna wchodzić w obroty wentylatorów na maxa. i Wiele więcej rożnych dziwnych problemów. Jeszcze jakiś czas temu robiły się blue screen 

Hej,

Jeśli już, to co najwyżej obstawiałbym problem z płytą główną. Z jakiego systemu korzystasz? Wszystkie sterowniki poinstalowane? Podaj dokładną specyfikację jednostki.

Pozdrawiam,