Opinia na temat dysku Maxtor DiamondMax

Chciałbym się dowiedzieć czy ten dysk : http://allegro.pl/maxtor-diamondmax-10- … 29002.html .

Działał by na moim komputerze :

Płyta głowna: GA-M68MT-D3P która ma 4x SATA 3Gb/s connectors supporting up to 4 SATA 3Gb/s devices

Zasilacz Corsair 430W

Bo z tego co tam jest napisane czyli ,że dysk jest ATA-150 ,a w ogólnych informacjach pisze SATA II .

I czy firma Maxtor jest dobrą firmą ?

Jeśli dysk ma złącze ATA to nie podepniesz go do swojej płyty.Ale wydaje mi się że opis w aukcji jest błędy.Najlepiej napisz do sprzedającego przed zakupem i wyjaśnij sprawę :slight_smile:

Na internecie wyczytałem ,że dysk ten ma SATA 1,5gb(?) ,a moja płyta głowna ma SATA 3gb (?) ,czyli mam rozumieć ,że nic z tego ?

Czekam na odpowiedż sprzedającego.

Będzie ok.Złącz sata są kompatybilne wstecz.

Czyli jaka bedzie różnica ,niż gdybym dal dysk z taka samą wielkością 3gb SATA II ?

I jest pewna sprawa bo kupiłem wcześniej przejścióke z SATA na ATA i niedziałał mi dysk dlatego zapytam czy jesteś pewny w stu procentach ,że to będzie działało oczywiście jeszcze poszukam informacji o tym ?

Różnicą między SATA a SATAII jest prędkość.

SATA ma prędkość 1.5 Mb/s

SATA II ma prędkość 3 Mb/s

W praktyce nie odczujesz różnicy.

Jeśli dysk i płyta są sprawne to musi działać :slight_smile:

co do samego dysku maxtor - mam taki sam do sprzedania bo jest głośny co mnie strasznie wnerwia. w porównaniu z seagate o tych samych parametrach to maxtor jest głośny i gorący.

#chojinka

Masz taki sam ,a w płycie głównej jakie masz łącza SATA ?

Dysk cały czas hałasuje ?

tak sata. cały czas go słychać a nie jest to dysk systemowy, śmiga non stop. seagate odpala się dopiero jak jest potrzeba ale jest za to bardzo cichy - również starsze dyski seagate.