Opinia o karcie dzwiekowej

Karta dźwiękowa 7.1Channel Surround taka nazwę kart dźwiękowej będę mieć jakoś bardzo mi na dźwięku nie zależy ponieważ teraz używam dźwięku zintegrowanego na płycie prawdopodobnie sound blastera 16 i dźwięk jak dźwięk :stuck_out_tongue: ale moje pytanie czego mogę się więcej dowiedzieć o tym który teraz będzie nawiedzać moje uszy :slight_smile:

Jakie fundusze na karte??

Jedną z najtańszych, ale najlepszych (w cenie) to SB Audigy.

Zapewne dźwięk będzie taki sam jak integra (co co podałeś to niby co ma być? pasuje do miliarda różnych produktów)… Sound Blastera na mobo nie masz co najwyżej integra emuluje jego pracę (dla starszych tytułów). Proponuje wpierw zapoznać się z tym co masz na płycie głównej (np: Everestem), następnie pełna nazwa karty którą chcesz kupić i wtedy otrzymasz satysfakcjonującą odpowiedź…

Jeszcze zależy od tego jakie masz głośniki, bo na tanich to różnicy między kartami muzycznymi nie zauważysz.

Na pewno Sound Blaster będzie lepszy od zintegrowanej. :wink: Na początek Audigy SE. Również zależy od głośników. Jeśli są to jakieś 2.0 tracer to się nie opłaca kupować lepszej karty bo i tak dźwięk będzie taki sam… :slight_smile:

Ktoś tu pisał, że na pewno na mobo nie znajdzie zintegrowanego SB, a to błąd. Taką politykę od dawna stosuje Gigabyte i w swoich płytach montuje układy Creative. Miałem kiedyś płyte GA-7DXR i w niej był zintegrowany SoundBlaster 4.1 coś takiego między Live a 128PCI to było, w późniejszych modelach zaczęto stosować układy Live!24Bit i Audigy. A odnośnie wymienionego tutaj SB Audigy SE to już lepiej zainwestować w używanego Live 5.1 (przynajmniej ma procesor EMU10k).

http://pclab.pl/art33337-13.html - tutaj nawet razem z płytą główną znajdziemy X-Fi Xtreme Audio :stuck_out_tongue:

zgadza się ale jako darmowy dodatek :stuck_out_tongue: a nie wbudowany w układ płyty głównej. Zaznaczyć też warto, że płyta jest dosyć droga :slight_smile: