Opinia o palit radeon 2600XT

(Mateusz Golebiowski) #1

Witam:

Zakupiłem właśnie http://www.komputronik.pl/Karty_graficz ... ,id,43488/

tylko w innym sklepie za 200zł

I mam takie pytanie czy Palit to dobra firma i czy ta karta za tą kasę jest najlepszym zakupem??

Czytałem reckę radka 2600XT tylko innej firmy i w większości testów jest wydajniejsza od GF 8600GT na standardowych zegarach

Pisze kuzyn właściciela tego konta więc proszę o odpowiedź =)

(Technik Elektro) #2

podobna wydajność w obu kartach, jeśli kupiłeś ją w kontekście nowych gier to nie był to najlepszy zakup :P.

(Mateusz Golebiowski) #3

Oczywiście nie jest to najlepszy zakup ale zawsze w coś z nowości pogram nawet jeśli będą to średnie detale :stuck_out_tongue: Ale chodzi mi o cenę czy za tą cenę mógłbym dostać coś wydajniejszego czy nie ?? I czy Palit to dobra firma

(Technik Elektro) #4

nie, Palit to dobra firma, choć trafiło się (zresztą jak każdemu kilka gorszych serii).

(Mateusz Golebiowski) #5

Ok dzięki za odpowiedź mam nadzieję że ja nie będę miał tej gorszej :stuck_out_tongue: ale z tego co widzę to ma bardzo dobre opinie.

(Mateusz Golebiowski) #6

Jeszcze mam pytanko czy mój Chieftec obsłuży bez problemu tę kartę i czy potrzebuje dużo prądu bo wyczytałem że pobiera 45 W

(Micoud81) #7

spokojnie obsłuży;) nie masz sie czym przejmować:wink:

(Rastko1) #8

2600xt ddr3 słabszy jest od 8600gt który jest równy z 2600xt ddr4 chociaż czasami wygrywa

(fiero) #9

A teraz jeszcze powiedz o ile jest słabszy, 2-3 fps ? No i gwoli wyjaśnienia 2600XT GDDR4 jest równy 8600GTS a nie GT.

(Rastko1) #10

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=3169-all jakieś wątpliwości? nie raz tylko potrafi dorównć nic więcej :wink:

(Mateusz Golebiowski) #11

Przepraszam bardzo ale nie pokazuj mi tych testów bo rzygać można każdy mówi co innego wiem bo przeglądałem wszystkie.

W każdym radeon 2600XT na ddr3 jest wydajniejszy od GF 8600GT na standardowych ustawieniach no a pozatym pokaż mi jakiegoś Geforca 8600GT sonic za 200zł nie ma ?? a no właśnie za te pieniądze mogę dostać cieniutkiego 8500gt więc nie mamy o czym dyskutować tym bardziej że test jest dziwny bo testują karty podkręcone a mnie jako osobie która tego nie będzie robiła nie interesuje dlatego ten test jest dla mnie o dupe rozbić i nie chcę się spierać.

I jeszcze zobacz na sam dół tej recenzji w podsumowaniu tam napisali o Palicie 2600pro ddr3 :stuck_out_tongue:

No i kto do jasnej ciasnej używa wygładznie i antylising w kartach middle end :o Ja przez całe życie ani razu tego nie użyłem

bo wiem że takie karty jak HD 2600 i GF 8600 do tego się nie nadają. żeby móc się cieszyć z takich pierdółek trzeba mieć(przynajmniej) 256 bitową magistrale a nie tak jak te karty 128. I głównie dlatego że GF 8600GT lepiej sobie radzi mimo wszystko w Anty i wygładzaniu wygrał ale bezz AA itd radek sobie lepiej radzi.

(Rastko1) #12

Ja na swojej mogę spokojnie na to sobie pozwolić, i grafika w grach o wiele lepiej wygląda :wink: w tej chwili ewidentnie bronisz słabość rdzenie r600 i jego kastratów

Pokaż mi te wykresy wydajności jest na defie wydajniejszy radeon

A po za tym po co zakłada twój kuzyn z twojego konta temat skoro sam znasz odpowiedź na pytanie :expressionless:

(Emilmlo) #13

:hahaha: :hahaha: Radeon HD2600XT DDR3 za 200 zł chyba się pomyliłeś on najtaniej kosztuje 298 zł czyli tyle samo jak GeForce 8600GT, Radeona HD2600Pro to dostaniesz za te 200 zł i on jest mniej wydajny od GeForce 8600GT.

(Mateusz Golebiowski) #14

A GF 8600GT to nie kastrat :stuck_out_tongue: Nie będę się z tobą kłócił o to czy GF 8600GT czy Radek bo to nie ma sensu karty są porównywalne i 1 karta jest wydajniejsza w tym a druga w tym. następna sprawa ATI nie umie robić sterowników co niestety też jest przyczyną tego że karty wypadają gorzej w AA no i jeszcze dochodzi sama optymalizacja gier sam widzisz że w call od juarez radek wypada lepiej a to dlaczego a bo są zoptymalizowane właśnie pod te karty . Ale nie ma się co oszukiwać z 80% gier jest optymalizowanych pod INVIDIE.

No i ostatnia sprawa obecnie Radek 2600XT sonic kosztuje ok 200-220 zł zł

Geforce 8600GT sonic+ kosztuje 300-350 zł .

I teraz powiedz co się opłaca bardziej wziąść :slight_smile:

I jeżeli chcesz test pokazujący że jest wydajniejszy to masz http://www.benchmark.pl/r.php?file=http ... na-11.html

i nie patrz na podkręcone wersje tylko na standardowe wersje 2600XT 800/1400 i GF 8600GT 540/1400

w części grach jest wydajniejszy radek a część GF więc uznajmy kompromis że jest remis

Jeżeli chodzi o mojego kuzyna.

A skąd mam wiedzieć dlaczego on się pyta . Może woli się upewnić od bardziej doświadczonych osób ??

(Mateusz Golebiowski) #15

Może jeszcze raz zobaczysz ten 1 link kolego http://www.komputronik.pl/Karty_graficz ... ,id,43488/

Taa może ja mam fatamorgane przed oczami

(Technik Elektro) #16

palit jak zwykle robi karty po kosztach :-).

(Mateusz Golebiowski) #17

Dlatego tak zeszli z ceny żeby te karty po prostu poszły i tyle.

Zresztą czytałem że mają wprowadzić nowe te karty pod nową nazwą i mają pobierać mniej prądu.

I jakby nie patrzeć za te pieniądze jest po prostu warto ( ofc dla osób które chcą mieć coś wydajniejszego od integry :smiley: )

(system) #18

Ja mam 2600PRO i jak na razie nie widziałem gry która przy wysokich ustawieniach mi się przycina; mówię o grach wartych zainteresowania(aoe3, oblivion i inne trochę starsze). Może troszkę za nią przepłaciłem(300zł), ale nie żałuję :stuck_out_tongue:

(Mateusz Golebiowski) #19

Właśnie o to chodzi każdy zachwala to co już ma :stuck_out_tongue: I jakby nie patrzeć nowsze gry jak i te starsze (zwłaszcza) będą chodzić bardzo dobrze przy odpowiednich detalach Ofc na Gf jak i Radku i nie ma się już co sprzeczać pozdro

(Klik9) #20

Od Palita są dobre karty;PP, oczywiście robione po kosztach, głośne chłodzenie i słabe PCB oraz jakość wykonania, ale za to jaka cena :wink: Ja tam polecam, a jak coś nie tak, to zawsze gwarancja jest...No i Palit to nie Medion :wink: