Opinia o palit radeon 2600XT

No super test, szkoda że ma pół roku i robiony na Catalystach 7.7. Gdybyś nie wiedział to trochę sie pozmieniało od tego czasu. Kiedy zobaczyłem testy kilka miesięcy temu to tez myślałem żeby przenieść się na 8600GT ale na szczęście zamieniłem sie na weekend kartą ze znajomym i uwierz lub nie ale nie było różnicy. Myślisz że zobaczysz różnicę 2fps pomiędzy kartami w tytułach w których osiągają po 80fps ?

Jeżeli jakość wykonania jest aż taka słaba to czemu wszyscy polecają i ludzie zresztą kupują GF 8600gt sonic + :roll:

Edge testy benchmarka wiesz gdzie można sobie wsadzić :wink:

Nvidia od tego czasu też lepsze stery wydała :wink:

A co do tej oferty z komputronika to chyba jest błąd bo nigdzie nie można znaleźć radka 2600xt za mniej niż 250zł

Tam nie jest tylko test na bechmarkach ale i grach :roll:

A dlaczego błąd ?? Palit zawsze się wyróżniał spośród innych firm i możliwe że to jest wersja OEM gdzie dają tylko sterowniki i przejściówkę do monitora :smiley: Jakby nie było nie jest to pomyłką bo ja dla swego kuzyna zamówiłem tą grafikę i zapłaciłem. Już do mnie idzie hehe :mrgreen:. I jakby nie było za nawet 220zł dostaję karte która jest na równym poziomie z Geforcem8600GT i oszczędzam od 40 do 50 % w zależności od firmy. I w obecnej sytuacji nie ma sensu brać GF 8600 takie moje zdanie ofc. Już w najlepszym razie lepiej wziąść radka 1950pro.

I niby w czym Nvidia miała poprawiać swoje stery przecież ona podobno zawsze posiada dobre stery :stuck_out_tongue: Chyba że chodzi ci o stery podrasowane pod smarki tak jak to było w serii FX .

Ale porównywać test z przed pół roku to jest śmieszne bo teraz sterowniki są już bardziej poprawione i napewno lepsze

I tylko mnie dziwi jedno dlaczego nikt do cholery nie testuje radków na sterach OMEGACH przecież są to dużo lepsze sterowniki niż standardowe

No ale pozatym nie wiem czy ktoś pamięta sytuacje parę lat temu jak na topie był GF 3

jak wyszedł radek 8500 to przecież wydajnościowo kładł GF na łopatki ale mimo wszystko nie odniósł dużego sukcesu a dlaczego ze względu na stery. historia się powtarza i tutaj niestety

Sprawdzałem kolejne wersje sterowników i nie zmieniły one kompletnie nic! Na 7.8 oraz 7.9 nie działał Infernal, po czym zaczął działać. Na 7.11 zmniejszyli wydajność bez AA w COD2, na 7.12 jest już OK, zaś na 7.12 spadła wydajność z AA w TDU. Tyle jest zmian - a więc test jest wciąż aktualny.

Ja jestem człowiekiem obiektywnym i wali mnie to czy na karcie pisze nVidia czy ATI. U ATI w momencie kiedy brałem swojego Radka stosunek cena/wydajność gniótł GF 8600GT. Z resztą kolega kupił 8600GTS ja mam 2600XT, on płacił 659zł ja płaciłem 359zł. Jako że obaj jesteśmy bezstronni co do sprzętu bo liczy się cena/wydajność to on niemal mnie nie zabił :D. Co się okazało? Że 8600GTS miał wydajność wyższą o 5-8FPS, a przy wyższych rozdzielczościach strasznie miękł (1602x1208). 200zł chłopak jest do tyłu można powiedzieć, a za co?? A za logo nVidia na chłodzeniu :stuck_out_tongue: i to że potrzebuje dodatkowego zasilania. Nie wiem czego się ludzie uczepili tych Radeonów 2600XT.

PS: Sprawdzałem wydajność na referencyjnych zegarach.

To proste uczepili się ponieważ każdy chce produktu dopracowanego pod każdym względem :stuck_out_tongue: A ati niestety nie jest idealny ale sam fakt że Radek 2600XT nie jest zły mało kto tutaj na to zwraca uwagę tylko jedzie po nim jak się da że OC że słabe AA że coś tam sroś tam itd no i oczywiście jest to wina producentów gier po części ponieważ jakby nie patrzeć trochę olewają

ATI i lepsze optymalizacje są do kart z pod Nvidia.

No dobrze ale z tego co widzę to radek jest wręcz deptany za słabe AA więc jeżeli tylko w tej grze TDU pogorszyło się AA to co to ma za znaczenie skoro i tak radek (podobno) nie daje sobie z tym rady nawet na dopracowanych sterach do tej gry .

Bo są tanie…ja przecież też polecam, i gdybym zbierał na nowego kompa do 1300-1500 zł to też bym kupił 8600 gt Sonic+

No to Twój kolega dokonał “lekko” złego wyboru - GF 8600 GTS dostał na egieldzie anty-nagrodę roku - tak droga jest to karta. GF’a 8600 GT trzeba było kupić - tańszy lub porównywalny cenowo, a duuuuużo szybszy.