Opinia o sprzęcie

Witam co sądzicie o takim sprzęcie {chciałbym go kupić}

Intel Core2Quad Q6600 2,40GHz

GeForce 9500GT

Kingston DDR2 2*2GB

Gigabyte GA-G31M-S2L

LG SuperMulti DVD+/- RW GSA-N58N

WD Caviar SE-16 320GB

Asus TA-B31 Red-Black

Zalilacz 450W

Dodam ze ten sprzęt ma mi posłużyć ładnych pare lat! !!

Jak masz zamiar grać to Grafika do bani i za słaby zasilacz .

Kup mocniejszą grafikę oraz zasilacz coś ok 600W

Na Twoim miejscu kupiłbym procesor dwurdzeniowy, zamiast czterordzeniowego, a zaoszczędzone pieniądze przeznaczył na lepszą kartę graficzną i zasilacz

Lipna karta, no-name zasilacz, cienki DVD, dysk też nie najlepszy. No dziadowski RAM.

Czemu dziadowski RAM? Zawsze byłem przekonany że kingston to dobra firma :shock:

bo kiedyś takie były, teraz są lepsze “firmy” :wink:

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na

konkretny. Inaczej temat poleci do śmietnika.

Może od razu 1500W? Do tego zestawu spokojnie starczyłby Modecom MC 350W za 90zł, a i jeszcze procka można by kręcić.

+1 :spoko:

Tylko, że jakieś 80% użytkowników nie podkręca podzespołów, więc nic lepszego od najtańszych pamięci DDR2-800MHz typu GoodRAM czy Kingstone nie jest im potrzebne (fakt faktem, że obecnie różnicy w cenach to sprawy groszowe).

freedom , skąd te procenty? Ja bym bardziej powiedział, że 80% użytkowników (którzy przed kupnem komputera z biedronki radzą się kogoś znającego się na rzeczy) chociaż raz na przestrzeni kilku lat chce sobie procesor podkręcić. A poza tym, sposobem na to by zestaw posłużył ładnych kilka lat, jest właśnie kręcenie podzespołów.

kamil1555 , napisz jaki masz budżet to się coś złoży (najpierw dobrze by było jakbyś chociaż jedną stronę tego działu przejrzał). Tak z ciekawości, kto chciał Ci wcisnąć taki ■■■■?

nom, bo połowa z nich ma Tracery/Megabajty i nawet nie wie że to ■■■■, a jak nagle im się zachce podkręcać to surprise, bo ich komputer złożony z wydań Next’a na forum okazuje się totalną klapą. Zawsze można kupić tańsze Patrioty, a przy budżecie powyżej 1k myślę, że na tym forum nikt nie będzie polecał DDR2 od Kingstona.

MAM 2000 zł z małym hakiem

w zestawie musze wziąść system

Co do podkręcania, to Goodramy całkiem nieźle się kręcą, do 1000MHz dochodzą.

Intel Pentium Dual Core E5200 /2.5GHz, 2MB, 800MHz, BOX/ 235zł

MSI P45 NEO3-FR /intel P45/ 310zł

A-Data 4GB (2x2GB) PC800 CL4 Extreme Edition 220zł

Sapphire Radeon HD4850 512MB DDR3 /256bit/ 2xDVI TV-out 499zł

Samsung 320GB 7200rpm 16MB cache SATA-II 145zł

Pioneer DVR-216 SATA (black) 90zł

Cooler Master Elite 330 (Black) 149zł

OCZ StealthXStream 500W SLI rev.2 190zł lub ModeCom MC-500ATX 2.0 PFC 170zł

System: Vista 64 bitowa żeby obsłużyła 4GB. Razem z systemem ( nie wiem gdzie kupujesz ) wyjdzie trochę ponad 2000 zł. ( Ceny z esc.pl )

Dzięki kolego

A macie jakieś inne propozycje.

Ja mam inną. Zamiast dysku twardego Samsung wziął bym Seagate. Różnica cenowa ok. 20zł

Co do zasilacza, to pewniej wziąć OCZ, niż tego Modecoma, bo ostatni słabiej wypada na linii 12V.

może powiesz jaki konkretnie masz model na myśli? Ja bym został przy tym Samsungu, wystarczy przejrzeć podobne tematy, żeby zauważyć, że każdy go poleca z resztą słusznie :stuck_out_tongue: Mówię oczywiście o HD322HJ.

Chociażby seria Seagate Barracuda. Mój kolegia miał dysk Samsung. Po roku i 4 dniach użytkowania padł silnik. Poza tym cały czas głośno chodził. Nie ganie w tym momencie całej firmy, bo nie wiem jak inne modele, ale i tak nie kupiłbym dysku tej firmy.

Tak, a mi padł seagate… zaczął buczeć i charczeć… niedorzeczne by po 1 sztuce oceniać całą firme. Bierz tego samsunga, świetny dysk w dobrej cenie. Jeden z najszybszych dysków, cichy, chłodny.

Nowa seria Samsungów to nie to co kiedyś. Bierz F1, nie ma co oszczędzać tych 20zł…

Co do zestawu to Yerushalayim podał dość dobry, chociaż można zmienić jeszcze RAM’y (jak znajdziesz najtańszy sklep z tą konfiguracją) i obudowę tańszą kupić (ale też z tej serii Elite). Zostań też przy zasilaczu OCZ.

Co do systemu, to już Twoja wola, ja osobiście bym wziął XP Home, ale co kto lubi, jak komuś Vista nie straszna to bym rozważył zakup Home Premium 64bit (nie tylko wykorzysta całe 4GB pamięci, ale i architekturę 64bitową procesora). Oczywiście ze zintegrowanymi najnowszymi SP.