Opinia o zestawie

On nie jest słabszy, zwłaszcza w programach używających wielu rdzeni (coraz więcej takich).

Mam na myśli gry głównie.

W Intelu najbardziej mnie dobija fakt że LGA775 już stanie się niedługo nieopłacalny. To kwestia czasu.

tutaj ktoś ma podobne dylematy do twoich:

http://forum.purepc.pl/kupic-f59/Wydajny-Procesor-Mobo-E7400-Phenom-Ii-X3-720-t295775.html

i moim zdaniem wybrał właściwie i rozsądnie ale ostateczna decyzja należy do Ciebie… :wink:

Biorę AMD, postanowione.

Procesor: AMD Phenom II X3 710 /2.6GHz, 95W, BOX, AM3/ 495 zł

Płyta główna: AsRock A790GXH/128M /AMD 790GX/ 369 zł

Pamięć RAM: Patriot 4GB (2x2GB) PC800 CL4 LLK 199 zł

Karta graficzna: Sapphire Radeon HD4770 512MB DDR5 /128bit/ HDMI DVI 420 zł

Obudowa: Asus TA-861 (black/silver) 115 zł

Zasilacz: Corsair 400W [CMPSU-400CXEU] 199 zł

Ten będzie OK?

Gry – w przypadku Phenoma II X3 jest to temat rzeka niestety. Z tego też względu rozbijemy go na poszczególne gry:

* Crysis: wpadka procesorów AMD Phenom II X3 – dziwnie niska wydajność połączona z czkawką w krytycznych momentach gry. Core 2 Duo E7500 / E7400 wypada tutaj znacząco lepiej.

* Crysis Warhead: to samo co wyżej…

* Doom3: kolejna przewaga jednostki Intela, choć tutaj o problemach na Phenomie II X3 nie ma mowy.

* Fallout 3

: jednostki Core 2 Duo szybsze od Phenomów II X3 o około 6-9%.

* Far Cry 2: tym razem na prowadzeniu są procesory AMD Phenom II X3 – oferują wydajność wyższą o około 13-14%.

* F.E.A.R.: ponownie lepszym okazuje się Core 2 Duo.

* GTA IV: choć wykres wskazuje na wyższość Phenoma II X3, to jednak rzeczywiste odczucie z rozgrywki jest porównywalne do wydajności jaką oferuje Core 2 Duo E7500 / E7400. Więcej na ten temat znajdziecie w komentarzu pod wykresem.

* Half Life 2: bardzo delikatna przewaga jednostek Intela.

* Half Life 2: Episode Two: bardzo delikatna przewaga Phenoma II X3 720 nad Core 2 Duo E7500.

* Lost Planet Extreme Condition: zauważalnie szybsze są tutaj Phenomy II X3 – o niemal 30%.

* Mirror’s Edge: ponownie procesory Intela wygrywają.

* Splinter Cell Double Agent: jeśli nie ustawimy ręcznie koligacji na Phenomie II X3, to gra niesamowicie tnie unie co uniemożliwia grę. Wynik uzyskany na wykresie jest po ustawieniu koligacji na jeden rdzeń.

* S.T.A.L.K.E.R. – niezbyt duża, ale jednak przewaga procesorów Intela.

* S.T.A.L.K.E.R. CS – podobnie jak wyżej, ale tutaj różnica jest nieco większa.

* Unreal 3: ponownie Intel na prowadzeniu…

* Assassin’s Creed – pomimo wykorzystywania przez tą grę 3 czy nawet 4 rdzeni, Core 2 Duo E7000 obroniło się przed atakami Phenomów II X3.

* Colin McRae DiRT – sytuacja podobna jak w przypadku Splinter Cella, z tą różnicą że tutaj ustawienie koligacji nie pomaga. Na procesorze AMD po prostu się nie da grać.

* Race Driver GRID: Phenom II X3 720 nieco lepszy od Core 2 Duo E7500, ale Phenom II X3 710 jest nieco gorszy od Core 2 Duo E7400.

* World in Conflict: ponownie przegrana procesorów AMD – różnica na poziomie 17%.

* X3 Terran Conflict: to jest już nudne, ale znowu Intel Core 2 Duo E7000 prowadzi

Na 20 gier, tylko w 3 trzech (wliczając w to dyskusyjne GTA IV) możemy mówić o przewadze procesorów AMD Phenom II X3.

źródło: http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=4797-24

nazwijcie mnie fanboyem -.-

Bambosz107 jeden test to stanowczo za mało by gadać o tym co jest lepsze.

jest wiele testów na ten temat. Phenomy są do aplikacji, a Intele do gier. Po prostu lepiej wziąć E7400 i podkręcić, będzie tak wydajny (w grach!) jak Quady, przewyższając AMD.

e7300+Karakorum+EP43-S3L nie dość że będzie tańsze to jeszcze wydajniejsze od tego Phenoma (w grach oczywiście). A rozbudować można tak zestaw od AMD (dokupując jakiś mocniejszego Phenoma II x4) jak i Intela (kupując mocnego quada na LGA775 - efekt podobny). W tej kwestii jestem za Intelem.

Bzdura.

Wy chyba mówicie o Phenomach I, bo Phenomy II są lepsze od Intela, albo porównywalne!

To chyba wszystko wyjaśni

Hmm, jaka była metodologia testów? Może wbudowane benchmarki?

Wyszukaj porządniejszych testów, bo ten z pclaba jest tylko poglądowy. Polecam zapoznanie się z chociażby http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=5000-5

No dobrze, ale trzeba przyznać, że jednak intel nie ma już takiej przewagi jak kiedyś. Phenom II dorównuje.

W kreatorze zestawu na esc.pl istnieje pozycja “Kieszeń HDD”. Mam ją kupić? Dysk przekładam z poprzedniego komputera.

Nie… :wink:

“No dobrze, ale trzeba przyznać, że jednak intel nie ma już takiej przewagi jak kiedyś. Phenom II dorównuje.”

Święta racja, w końcu AMD znowu może na równi konkurować z Intelem. Szkoda tylko, że tak późno to się stało…

spajder’eu, przed złożeniem ostatecznego zamówienia upewnij się ostatecznie na forum czy wszystko jest dobrze. W ESC robisz zakupy? Przeglądałeś inne sklepy jak stoją z cenami (proline, agito, gral itp.)? viewtopic.php?f=19&t=267420

Procesor: AMD Phenom II X3 710 /2.6GHz, 95W, BOX, AM3/ 495 zł

Płyta główna: AsRock A790GXH/128M /AMD 790GX/ 369 zł

Pamięć RAM: Patriot 4GB (2x2GB) PC800 CL4 LLK 199 zł

Karta graficzna: Sapphire Radeon HD4770 512MB DDR5 /128bit/ HDMI DVI 420 zł

Obudowa: Asus TA-861 (black/silver) 115 zł

Zasilacz: Corsair 400W [CMPSU-400CXEU] 199 zł

Biorę AMD i nie mówcie mi już o Intelu.

Nie biorę Karakorum, póki co. Zamawiam z esc.pl, bo ceny wygladają tam najlepiej i w dodatku złożą mi zestaw za darmo z tego co wyczytałem.

Nie wiem dokładnie mogę źle pisać ale słyszałem że w esc składają tylko jak się kupi wszystko.

No to jak wygląda sprawa z tym składaniem w esc.pl? ;]

Trochę zapłacić im mogę w razie czego.

Co do AMD to cóż, zrobisz jak chcesz, ale tak czy siak wielkiego błędu nie popełnisz.

Na płytach pod nowe Phenomy się dobrze nie znam, RAM, grafika i zasilacz spoko, obudowa niestety trochę słabsza, gdyż na tył można zamontować 2 wentylatory 80mm (będą głośniejsze od jednego 120mm) oraz jest dość wąska (180mm, w porównaniu do 200mm w np. Cooler Master Elite) co utrudni/uniemożliwi instalację mocnych coolerów na procesor, ale posiada chociaż siatkę na przedzie, dlatego jest dość w porządku jeżeli chodzi o możliwości cyrkulacji powietrza.

Jak kupisz obudowę i płytę, to całą resztę Ci złożą (nawet jak czegoś będzie brakować, czyli w Twoim przypadku bez dysku i napędu optycznego).

Ostateczny wybór należy do Ciebie, jest to zestaw o niebo lepszy od tego z pierwszego postu. :slight_smile:

Pozdrawiam

Podobne zasilacze Corsair piszczą. Poczytaj o tym.

Taa, straszne, piszczące cewki, które mogą wystąpić wszędzie (bez względu na producenta), gdzie nie są pozaklejane… To nie jest domena Corsairów, to jest domena urządzeń z niezaklejonymi cewkami.