Opinie na temat AMD Phenom x3 710 i Phenom X2 555

Witam. Brat składa nowego pc do 1300 zł. Znalazł na allegro procesor Phenom x3i 710 za kwotę około 300 zł. Czy możecie podzieli się jakimiś informacjami na temat tego procesora? Ogólnie który będzie lepszy? x3 710 czy x2 555? Dlaczego 3rdzeniowe Phenomy wyszły z obiegu? dlaczego są już nie spotykane w sklepach?

Bo to są starsze wersje procesorów, tak jak athlon x2 5000 a athlon x2 250 tak mi się wydaje. Ten x2 jest na am3 a tamten am2+ maxymalnie zapewne. Czyli pod stara podstawkę i jak i płytę główną.

A do tego x2 jest raczej nie opłacalne lepszy będzie athlon x3 albo athlon x4. Bo już dawałem linki że nawet podkręcony phenom x2 be do 4ghz jest gorszy niż athlon x3 3ghz.

AMD Phenom II X3 710 - podstawka AM3 trzyrdzeniowiec

AMD Phenom II X2 555 - też podstawka AM3

sam korzystam z trzyrdzeniowego też po podstawkę AM3

AMD Phenom II X3 705e (z obniżonym TDP).

Trzyrdzeniowe Phenom II wyszły z obiegu ze względu na dosyć nietypową

liczbę rdzeni i … cenę !

ByczY , podaj proszę, jaki zamierzacie z bratem użyć:

zasilacz

płytę główną

RAM

Różnica między Phenom II a Athlon II

  1. Phenom II ma większą dostępną pamięć cache, również L3,

więc rzadziej musi się odwoływać do pamięci RAM

  1. Według specyfikacji oficjalnej AMD, procesory z serii Athlon II (tylko seria X2)

nie obsługują taktowania pamięci powyżej 1066 Mhz dla DDR3

  • czyli nawet, jak zainstalujesz moduł RAM 1333 Mhz,

to procesor będzie się komunikował z pamięcią RAM z 1066 Mhz,

część producentów płyt głównych jednak wyposażyła płyty główne

w możliwość wykorzystania pełnej przepustowości,

inni wyraźnie zaznaczyli, że nie będzie można wykorzystać więcej

niż 1066 Mhz.

W przypadku Athlonów II X3 i X4 obsługa pamięci DDR3 do 1333Mhz

-> żeby nie być gołosłownym

http://www.amd.com/us/products/desktop/ … rison.aspx

Karol

p.s. Jeżeli poszukujecie komputera stricte do grania, to zdecydowanie

AMD Athlon II X3 440 BOX (nawet za 255zł można nówkę dostać, 3 rdzeniowy !),

jeżeli myślicie o czymś poważniejszym to bym pokusił się

o AMD Phenom II X2 550 BOX (2 rdzeniowy, nawet za cenę 280zł)

-> jego intelowski odpowiednik E8400 kosztuje ponad 600zł !

Phenom II X3 to poprostu Phenom II X4 z jednym padniętym rdzeniem lub zablokowanym,te procesory bardzo dobrze się kręciły i były w bardzo dobrej cenie,sam swego czasu poszukiwałem P II X3 720 bo się bosko kręciły . RedEvil Athlon II 250 to najnowsza wersja antków,oparta na denebie,dr_kapiatek[/] wyczerpałeś temat że nie mam nic więcej do dodania,dodam do tego że Athlon II X2 także obsługują pamięci DDR3 ale na stronie AMD nie jest takie info podane.

Pozdro

To który wdlg was lespzy 555be czy ten 710 ???

Mati039

Black Edition to wersja z odblokowanym mnożnikiem, łatwiej się podkręca i stabilniej,

710 wyszła już ze zwykłego obrotu - takie prawa rynku.

Jeżeli miałbym inwestować obecnie to:

a) Phenom X2 555 BlackEdition

[2 rdzenie, każdy po 3,2Ghz, 6MB pamięci cache L3, 80W] - 317zł

lub

b) AMD Phenom II X4 945 BOX

(4 rdzenie, każdy po 3.0GHz, 6MB pamięci cache L3, 95W) - 479zł,

który

  1. jest prawie w tej samej cenie co trzyrdzeniowy Phenom II X3 710 (różnica 70zł),

  2. cztery rdzenie taktowane po 3,0Ghz, w 710 taktowanie każdego rdzenia to 2,6Ghz

  3. ten sam współczynnik TDP 95W

Karol

Według mnie jest athlon x3>phenom x2, a najlepszy jest phenom x4 ! Mamy już takie dzieje że 3rdzenie >2rdzenie, nawet z dużo większym taktowaniem! Oczywiście jeśli nie stać na phenoma x4 to ja bym brał athlona x3 lub x4 zależy od możliwości portfela. Bo co z tego że Phenom x2 podkręcisz do 4ghz jak tresty wykazują że Athlon x3 445 3.1ghz jest wydajniejszy np winrar64 czy Far Cry 2. Do tego kupując wersję 440 masz szansę na odblokowanie do Phenoma x4, na moim athlonie x3 445 mi się nie udało bo się windows nie ładuje w ogóle :confused: