Opinie na temat ArcaMicroScan Pro

Mam prenumeratę PC Format. Na płycie jest ten program i zastanawiam się, czy warto go zainstalować. Proszę o opinie użytkowników.

Cóż… Można powiedzieć, że jeszcze przed instalacją jego odniosłem negatywne wrażenie co do niego. Dlaczego? Jak wiadomo instalacja tego programu odbywa się przez internet a dokładniej to polega na pobraniu kilkunastu plików z serwera ArcaBit. Ustawiłem na to ściąganie i czytałem sobie gazetę żeby nie przeszkadzać (opuźniać) ściągania. Co najmniej połowę plików pobrało poprawnie - czekałem jakieś pół godziny na to. Aż wreście doszło do ściągania pliku abasel.dat i tak ciągle próbowało go pobrać - czekałem cierpliwie. Próbowało pobierać jakieś 20 - 30 minut jak nie dłużej i nagle pojawił się komunikat w stylu Aktualizacja nie powiodła się. Były godziny wieczorne jak próbowałem to zrobić i jak teraz podejrzewam trudności z pobraniem były spowodowane głównie tym, że wiele osób ściągało i co z tym idzie - przeciążenie serwera.

No to spróbowałem dziś rano pobrać. Tym razem dosyć szybko poszło z czego jestem zadowolony.

Teraz może kilka słów na temat samego programu. Wg. mnie program jest trochę przewrażliwiony, nawet przy niskiej albo nawet wyłączonej Heurestyce. Odniosłem takie wrażenie ponieważ ustawiłem skanowanie partycji C na której mam zainstalowany system operacyjny Windows oraz większość programów. No ustawiłem, siedzę i czekam aż skończy. Nagle wyskoczył mi monit o tym, że plik reboot.com który jest w plikach programu do partycjonowania Partition Manager jest zarażony wirusem o nazwie Vienna.556. Więc postanowiłem wybrać opcję Wylecz. Jednak jak w raporcie widać:

nie dało się wyleczyć. Ponadto podczas skanowania (obok liczby przeskanowanych plików) znajdowała się informacja, że jest dwa zainfekowane pliki a w raporcie jest o jednym. Dlatego właśnie sądzę, że program jest trochę przewrażliwiony…

Ogólnie to program jest dosyć prosty, nie obciąża komputera nawet przy trochę starszych podzespołach, są problemy z aktualizacjami oraz jest bardzo “czuły”. Jak to mówią “zobaczymy co wyjdzie jeszcze w praniu”.

Przez ostatnie jakieś pół roku miałem okazję używać programów antywiurusowych AVG (płatna wersja), MKS_vir , Avasta (darmowego) oraz tego programu o którym jest ten wątek. Muszę przyznać, że wszystkie są całkiem dobre jednak bardzo nie spodował mi się MKS_vir 2006 ponieważ gdy miałem ustawione na skanowanie wszystkich plików które są aktualnie używane to bardzo obciążał mi komputer. I musiałem zrezygnować z niego po jakiś 2 - 3 tygodniach. Cóż, program może nie jest zły ale napewno nie jest dobry dla osób ze słabszymi komupetrami…

A jakiego programu antywirusowego używasz obecnie?

Też miałem wczoraj problemy z instalką ale dzisiaj spoko , mam tylko zapytanie

  • program zainstalował się tylko w folderze , szukałem go na -dodaj usuń i tam go nie ma

  • co zrobić z odinstalowaniem ?

z pozdrowieniami dla Wszystkich

Złączono Posta : 11.08.2006 (Pią) 17:41

w zasadzie jestem w rozterce czy wrócić do avasta

czy zostawić AcraMicro.

W pasku wszystkie programy też go nie widać

Proszę o radę Was Avast czy ten Nowy ? :frowning:

Zdecydowanie “Nowy” - ma na pewno lepszą wykrywalność i skuteczność od programu avast :smiley:

Mam prośbę niestety nie jestem zbyt obyty w antywirach

I jak pisałem wcześniej

  • po zainstalowaniu mam tylko ikone na pulpicie i nic więcej

w "dodaj usuń "Go nie ma

w pasku “Wszystkie programy” Go nie ma !

może się nie zainstalował w 100 %

natomiast skanuje gdy dam takie polecenie i na oko jest wszysko oki

Pozdrawiam Tai Pan :shock:

Jakie polecenie?

Sprawdź w folderze, gdzie zainstalowałeś program (domyślnie C:\Program Files), poszukaj pliku o nazwie uninst albo podobnej; ewentualnie zaistaluj program jeszcze raz w tym samym miejscu.

Ten program instaluje się z płyty ale pliki są ściągane z neta

w Program Files w Folderze gdzie się rozpakował nie ma unist

Pozdrawiam