Opinie o Core2Duo e8600

biore jednak e8600 ale jeszcze 1 pytanie, nie chce kupować nowego chłodzenia bo bede miał 2 i moje pytanie co lepsze? Freezer 7 Pro czy box? a i jeszcze jaką paste polecacie?

PS: Gdyby coś mi się z tym zasilaczem stało to w Irlandii nawet nie parzą na paragon tylko przyjmują… a na tym zasilaczu już podkręcałem mojego pentiuma do 3.6Gz ale mi się za gorąco w pokoju robiło xD

Twoja kasa, Twój wybór.

Co do chłodzenia to Freezer powinien lepiej chłodzić: http://www.pimpmycomp.net/index.php?id=art40 na dole masz porównanie do box’a.

Co do pasty to Arctic Cooling MX-2.

A na tym zasilaczu robisz wszystko na własną odpowiedzialność. Albo na odpowiedzialność sklepów w Irlandii.

Zalman ZM-STG1

chlodzenie: Scythe Ninja SCNJ-CU1000; jesli Ci nie szkoda kasy.

zasilacz: Pentagram Silent Force CAV-620-A12S

ThermalRight Ultra-120 eXtreme nie jest wydajniejszy od tego Scythe? Masz jakiś test? Ale oczywiście ProTofik nie kupi nowego chłodznia bo już ma, więc to tylko takie informacyjne pytanie.

Do zmiany zasilacza też nie przekonasz raczej. Niech więc próbuje, może się uda.

z czasem dokopię, ale nie od razu… następnie po procku będzie zasilacz a potem chłodzenie… ( dalej Karta graficzna ale to już przyszłość )

PS: Należę do ludzi bardzo upartych i nic na to nie poradzę, wiem że to źle ale już parę razy mnie na forum przekonaliście do kilku rzeczy

Tego niestety nie wiem… Ninja (model który wymieniłem) jest cały (?) miedziany. “Twój” jest w pełni pasywny i lżejszy o ponad 20%. Jest jeszcze ThermalRight True Black 120 (teorytycznie lepsza wersja tego “Twojego”). Przydałby się jakiś test… pogoogleuję.

:slight_smile: tutajhttp://forum.pclab.pl/t356112.html można trochę się dowiedzieć

ok a jaki zasilacz minimum 700w polecacie? ( chciał bym żeby miał minimum 2 wtyczki pci-e ) i żeby kiedyś mógł pociągnąć kiedyś 2 Geforce 9800gtx w SLI ( wiem że ATI Lepszy ale w mojej płycie 2 radeonów nie włożę )

co do tych coolerów to nie zwracajcie uwagi na hałas bo wielbicielem ciszy nie jestem ( byle bym samolotu w pokoju nie miał )

Hej mam mały problem. Bo chciałem kupić sobie mocniejszy procesor tylko nie wiem jak sie sprawdza jaki mam soket. Barzdo prosze o odp z gory dzieki

  1. Jaki procesor i plyta ?

  2. Przeczytaj regulamin.

@ adit303

Ściągnij z Vortalu program Everest Ultimate. Później go uruchom, przejdź do zakładki Płyta Główna i spisz:

nazwa płyty głównej

Nazwa firmy Octek Information Technology Ltd

Właściwości magistrali mikroukładu płyty głównej

Typ magistrali Intel Hub Interface

Szerokość magistrali 8-bitowy(a)

Rzeczywista częstotliwość taktowania 67 MHz (QDR)

Efektywna częstotliwość taktowania 267 MHz

Przepustowość 267 MB/sek

Właściwości magistrali FSB

Typ magistrali Intel GTL+

Szerokość magistrali 64-bitowy(a)

Rzeczywista częstotliwość taktowania 100 MHz (QDR)

Efektywna częstotliwość taktowania 400 MHz

Przepustowość 3200 MB/sek

to plyta glowna

Nazwa firmy Intel Corporation

Właściwości procesora

Typ procesora Intel Pentium 4, 1500 MHz (15 x 100)

Informacje fizyczne procesora

Napięcie rdzenia 1.75 V

Typowa moc 57.9 W @ 1.50 GHz

Maksymalna moc 76 W @ 1.50 GHz

a to procesor

Człowieku, załóż swój temat…

Co do zasilacza to Corsair 750W (ciągnie nawet zestaw z dwoma hd4870x2) będzie super, wtyczek też nie zabraknie.

kid_m , niestety nie ma dokładnego porównania temperatur na tym samym zestawie, więc możemy zapoznać się tak ogólnie z opinią ludzi. Gdzieś wyczytałem, że miedź lepiej odprowadza ciepło z ciała stałego, ale aluminium lepiej oddaje je “do powietrza”. Dlatego najlepiej chyba jak heatpipe’y i podstawka są miedziane, a finy aluminiowe. Prawdę mówię, czy coś przekręcam? Na tego Thermalright można założyć wentyl, także nie do końca jest to chłodzenie typowo pasywne.