Opinie o skanerach


(Grzesiekk) #1

Witam.

Czy miał bądź ma ktoś styczność z niżej wymienionymi skanerami? Interesują mnie opinie.

HP Skanjet 3800

http://h10010.www1.hp.com/wwpc/pl/pl/sm ... 58418.html

HP Skanjet 2710

http://h10010.www1.hp.com/wwpc/pl/pl/sm ... 78518.html

Canon Lide 25

http://www.canon.pl/produkt/kategoria,S ... p,550.html

Co o tych skanerach sądzicie- który wybrać. Moje wymagania nie są zbyt duże, najczęściej skanowanie tekstu, rysunków technicznych. Zna ktoś jakąś stronkę z testami skanerów (w miarę nowe!) bądź czasopismo?


(Błażej) #2

Ostatniego nie bierz.

Dostałem go ok rok temu i nie zachwyca. Fotki/zdjęcia skanuje w takiej jakości, że da się zauważyć pewne wady tego skanera.

Co do pozostałych, to gdy znajomy poszedł do sklepu to mu właśnie do domowych zastosowań polecili HP model ~3xxx

Podobno im niższy model, tym nowszy(może lepszy) sprzęt


(Homjam) #3

Jeśli chodzi o skaner to w granicach 300 zł masz Epsona v200. To dobry skaner CCD, wygrywa jakością z Hp-kami. Ma dużą gęstość optyczną (Dmax rzędu 3.2) co pozwoli Ci na archiwizację klisz, zdjęć i rysunków w bardzo dobrej jakości. Te podane przez Ciebie skanery w specyfikacją nie zawierają tego podstawowego parametru więc wnioskuję że nie mają się czym pochwalić zbytnio. Lide 25 to zwykły skaner Cisowy, do wielu podstawowych zastosowań wystarcza ale ma spore ograniczenia. Na dłuższą metę nie polecam.


(Grzesiekk) #4

Witam.

Generalnie wolałbym wybrać coś właśnie z HP ewentualnie Canon, z tego względu, że mam do tych marek przekonanie (miałem w większości z nimi do czynienia choć to nie były skanery), no i nie ma większych problemów z serwisem. A co myślicie o skanerach Canon Lide 70, Lide 90? Czy jest jakaś znacząca różnica miedzy HP 3800 i HP2710?

Homcio, jest duża przepaść między tym Epson a HP? Wiesz może jak działa serwis Epson?


(Homjam) #5

Nie wiedziałem ale poszukałem i znalazłem. Serwis Epsona zapewnia firma DEA - tu masz linka tam jest wszystko opisane: http://www.dea.com.pl/index.html

Generalnie masz standardową gwarancję jaką teraz udzielają wszystkie firmy - coś nie działa zamawiasz kuriera on odbiera paczkę naprawiają i przywożą spowrotem do domu.

Co do przepaści pomiędzy HP a Epsonem to nie chcę się wypowiadać. Powiem szczerze że nie bawiłem się skanerami HP - posługuje się tu jedynie wyczytanymi opiniami z prasy i różnych forów, gdzie jednoznacznie na lidera wśród skanerów wskazywany jest Epson. Jakoś mało opinii o HP-kach spotkałem.