Opinie o Windows VISTA

Tutaj każdy może zamieścić swoją opinię na temat systemu WINDOWS VISTA

A można klnąć?? bo inaczej tego ująć nie umiem… :lol:

Ja uważam, że Windows VISTA jest bardzo dobrym i bardzo szybkim systemem. Jest stabilny, nigdy się nie zawiesza. Badziewna jest tylko VISTA Home Basic, bo nie ma ani AERO Glass, ani DVD Maker ani…

Ten, kto mówi, że VISTA jest badziewna, pewnie ma nieoryginalny system.

Moim zdaniem fajny system, ale ja korzystam z XP bo trudno mi się przyzwyczaić do Visty. Od czasu do czasu wchodzę na Viste, np: teraz od jakiś 3H siedze na niej.

Bez przesady . Vista nie jest taka zła jak ją malują .Ale musi być spełniony jeden warunek . Musisz mieć dobrego kompa.U mnie śmiga bez zastrzeżeń . A nie mam wcale jakiegoś specjalnie wypasionego sprzętu ( Pentium D 3,4 GHz dwurdzeniowy , 3 GB ramu i grafike geforce 8600 gt ) Wykorzystuje mojego kompa do różnych rzeczy :grania , konwertowania formatów video i audio no i do przeglądania internetu itd. Ze sterownikami też nie miałem żadnych problemów. Wydaje mi się też że programy szybciej się instalują i szybciej odinstalowują niż w xpeku a także szybciej otwierają.

Vista jest dobra tylko wtedy, jeśli spełnia dwa warunki: jest oryginalna i jest zainstalowana na dobrym komputerze.

tez uzywam i jest fajna ale trzeba miec dobrego kompa ( minimum 2 rdzenie 3.00, 3GB ramu, Geforce serii 8 ) to wtedy moze to chodzić

na laptopy to tylko xp a na dobre stacjonarki to tylko vista

Bez przesady… Mi szybko chodzi na 2.53GHz. Oczywiście sprawdzałem przed OC.

Hmm, Areo w porównaniu z Compiz Fusion wygląda jak hulajnoga przy ferrari. Poza tym, że ma wymagania z kosmosu w stosunku do śmiesznych możliwości i waży więcej niż 2 dowolne inne systemy to jest ok. Tak więc uważam że jest badziewna a mam oryginalny UE1.8 :smiley:

mojej home premium nie zamienił bym na żadnego xp,po prostu nie wyobrażam sobie powrotu,jest to bardzo dobry system do zastosowań domowych,lecz coś mi się wydaje że wszystkie wersje powinny być Home ,jak widać tu i ówdzie np programiści narzekają na Viste i coś musi leżeć na rzeczy.

W dniu 23.07.2008 , o godzinie 15:39 został dopisany post przez Łukash

nie no Compiz wymiata nie ma co tu porównywać nawet,ale powiedzenie że Vista to badziew bo Compiz jest świetny jest nieco śmieszne…

a przypadkiej nie znalazłeś tysiąca opinii na ten temat??? bo tego wszędzie jest dużo albo i więcej. i każdy ma swoje zdanie.

Vista to badziew! Aż klnąć mi się chce! Jak chcesz viste sprawdź czy masz najnowsze programy zgodne z vistą. Wiele albo źle działa albo wcale. Sam w sobie może i jest dobry, ale programy i gry mogą nie działać.

Oj, to nie tak… Wymagania Visty są śmieszne w porównaniu do możliwości. Chciałbym zobaczyć jak działa Areo z glass na P3 900 z gf4 i 512MB ram (a Compiz działa całkiem nieźle) całość postu kierowana była do Ananasa, który twierdził, że Home jest badziewne :slight_smile:

Niestety na obecne kompy tylko Vista, wsparcie dla multi corów, więcej niż 3GB ram itd… Czasy się zmieniają, systemy też. Vista po problemach ze sterownikami powoli staje się godnym zaufania systemem, a co najważniejsze stabilnym. A wymagania, cóż, rosną z każdą kolejną wersją.

Vista jest zaje… :smiley: Ma trochę duże wymagania, ale jak się je spełni to system się odwdzięcza płynną pracą.

Ja sobie bardzo chwale ale jest mnustwo programów do np. programowania palenia blach i profili które pod vistą niechodzą więc muszę je odpalać pod Win 3.11 :stuck_out_tongue: Ale tak to vista rewelacynja :smiley:

najlepsza vista to home premium i ultimate. Reszta to badziewia.

mam pytanie dlaczego zakładać taki temat, że ostatnio taki już był i wylądował w koszu. System jak systemem mógł być lepszy.

Od premiery Windows Vista minął już ponad rok, więc przestań gadać głupoty. Teraz prawie wszystkie programy są pisane również pod Vistę, a znalezienie takiego, który na Viście się nie uruchomi jest po prostu cudem. Nawet, jeżeli program nie jest przeznaczony pod Vistę, to i tak się uruchomi:

a) bez zmiany ustawień uruchamiania

lub

b) z ustawieniem opcji zgodności np. z Windows XP.

Taka krótka notka do Moderatorów: inne tematy z góry kasujecie/zamykacie/przenosicie do kosza twierdząc, że takie już istnieją. Takich tematów jak ten również jest cała masa, a z racji tego, że są bezsensowne (jak sami twierdzicie wygłaszając swoje racje przed zamknięciem tematu), to na co czekacie?

Ja mam Viste prawie od początku, jak weszła na rynek. I to jest świetny system. Programy już nawet na początku na niej chodziły, więc nie rozumiem co nie których użytkowników, którzy pewnie nawet nie mieli tego systemu, a wypowiadają się jakby wiedzieli o mnim wszystko.

Co do Home Basic: Sam mam ta wersje Visty i nie narzekam. Bo ni mam Media Center i Aero Glass ?? A po co mi to. W XP też nie było i nikt nie płakał.

System ten nie jest wcale gorszy od innych tj: Home Premium, Ultimate, i pod względem pracy niczym się nie różnią.

Co do wymagań: Sam mój podpis mówi, że Vista nie mam tak dużych wymagań (na początku miałem 512 RAm) i system działał.

Z Xp było na początku tak samo jak Vistą , więc o co te krzyki. Możesz sobie zainstalować Service Pack 1 i system od razu szybciej chodzi.

Więc proszę nie piszcie już takich bezsensownych tematów i nie wypowiadajcie się jeśli czegoś nie wieci. To nie wyścig w nabijaniu postów, po co nam to ??

witam

ja jade na premium i systemik zajefajny chodzi plynnie zero jakichkolwiek problemow