Opinie o Windows VISTA

Vista jest fajna. A ten temat poleci do kosza. ^^ :slight_smile:

tez mi sie tak wydaje z kosz jest bardzo blisko

Taki sobie system, wolę xp-ka z nakładką visty, bo dużo mniej muli kompa.

ktoś napisał że znalezienie programu który nie działa z vistą to cud, ale ja mam taki :stuck_out_tongue:

Fraps się odpali ale jak weźmiesz nakręcanie filmiku to już się zawiesi i wyłączy :slight_smile:

Zgodność z XP nic nie daje

Pozdro

Jak by mi karta Wi-Fi działała pod Vistą to dawno bym się na nią przesiadł :smiley:

dj.hiphop , mam system Windows Vista Home Premium SP1 i nie raz już używałem Fraps’a do robienia zrzutów i nagrywania obrazu z gier i jeszcze nie zawiesił mi się ani razu… nawet, gdy rejestrowałem obraz w maksymalnej rozdzielczości :slight_smile:

Ja uważam, że Vista to świetny system przynajmniej na nowe kompy.

Jakbym był w USA to już bym miał Maka, jak najdalej od PC :stuck_out_tongue:

Windows Vista - nowe kompy.

Linux - na również nowe lub starsze (lubię Linuksa :D)

Windows XP - na antyki lub dla fanatyków

Czasy się zmieniają.

Ludzie mówią, że Seven będzie przełomem.

Ja czytałem, że to będzie odświeżona Vista :stuck_out_tongue: Czyli m.in. to same jądro ;]

I co? Vista z większymi wymaganiami :stuck_out_tongue:

Wtedy wszyscy szybciutko przesiądą się na Vistę i będzie flamewar typu: Vista FTW a Seven to odświeżona Vista z ogromnymi wymaganiami! Za *cena Seven* mogę sobie kupić taką i taką rzecz a nie płacić za głupi zasobożerny system.

:x

zawsze tematy o systemach leciały do kosza, a czemu ten nie poleciał ?

Hmm dobra to był zły przykład :stuck_out_tongue:

Ale kiedyś na pewno ludzie przesiądą się na Vistę.

Skoro Seven będzie odświeżoną Vistą…

dj.hiphop , ja mam Frapsa i działa bez problemu a z tymi wymaganiami to trochę przesadziłeś wystarczy 2-rdzeniowy 2,0GHz i 2GB RAM-u i karta jakaś z 256MB (ale nie jakaś z powiększoną ilością). Co do visty to wiele osób narzeka na nią bo:

  • wiele ludzi oczekiwało rewolucji a vista to tylko ewolucja

  • ich sprzęt nie pozwoli im na vistę i się mszczą

  • nigdy nie mieli visty i powtarzają tylko słowa innych

Vista jest spoko, kiedyś jak wyjdzie seven to ci co teraz narzekają na vistę będą mieć viste i tak samo narzekać na seven i tego jestem pewien :smiley: .

Ja mogę po raz kolejny powtórzyć to samo na tym forum. Spiraciłem jakiś czas temu ten system z ciekawości, żeby zobaczyć, jak to jest z nim naprawdę - jak z wymaganiami, sterownikami, grami, etc. Od tamtej pory wiem, że wypowiedzi internetowych “specjalistów” wsadzamy ładnie na półkę między inne bajki. Sam nie mam zamiaru ani potrzeby instalowania Visty, ale system nie jest zły.

Masz rację, ale porównanie tego nie ma sensu. Przykład z samochodami jeżeli lubisz:

Masz samochód i postanawiasz go trochę upiększyć, walnąłeś sobie , ale to tylko delikatna modyfikacja, nadająca mu trochę “polotu”. Następnego dnia Twój zazdrosny sąsiad postanawia maksymalnie przerobić swoje auto, po prostu ekstremalny tuning. Samochód wygląda wspaniale a sąsiad śmieje się z Ciebie.

Ale teraz pytanie: jaki jest sens porównywać oba samochody? I Tobie i Twojemu sąsiadowi chodziło w tym przypadku o całkowicie inny efekt.

Podobnie jest z Aero i CF.Trochę szkła i efekty, które były w Windows od dawna (tylko trochę ładniej zrobione), to całkiem inna sprawa niż fruwające, świecące, jeżdżące, migające, przeźroczyste, itd. CF (co oczywiście wygląda ładnie, jeżeli ktoś lubi). To tak, jakbyś próbował porównać… zapalniczkę z meblościanką - lub sami wymyślcie sobie równie debilny przykład :]

m4rciniak , Mnie chodziło o możliwości CF w porównaniu do Areo glass w świetle wymagań sprzętowych obu efektów :slight_smile:

Widać nie widziałeś ikon, MUI i efektów z Birdie na Amiga OS na długo wcześniej niż powstał pierwszy prosty temat XP :slight_smile: Desktop w AmigaOS przy odrobinie fantazji wyglądał bajecznie w 128 klorach (wszystkie elementy okien można było obteksturować na maxa)

Nie widziałeś chyba też co ciekawszych tematów z Emeralda, okienka mogą wyglądać identycznie, a nawet lepiej niż Areo glass (np: tematy na engine TrueGlass). I moja wypowiedź dotyczy tylko efektów a nie systemu jako takiego.

Wątek zamykam, jest wiele podobnych.