Opis w zdjęciu

(Kontakt) #1

Hej, nie wiem czy w dobrym dziale to umieściłem, jak nie to przepraszam i niech jakiś ADMIN przeniesie ten post.

problem:

Mam opis w zdjęciu - objawia się to tym że dodając fotkę na Facebook mam jej opis w stylu:

kiedy ją zrobiono,

kto ją zrobił,

i po co ją zrobił ( komentarz )

Wiem że w plikach mp3 są tagi gdzie możesz napisać co chcesz, ale to plik jpg i nie wiem jak to zmienić/usunąć, pomóżcie.

(Przemekbaranowski) #2

musisz usunąć dane EXIF ze zdjęcia. jak nie znajdziesz jakiegoś programiku do tego (podejrzewam, ze jest tego dużo), zawsze możesz wkleić zdjęcie do jakiegoś painta, skopiować zawartość i zapisać w nowym pliku.

(camper) #3

Nie kumam, EXIF nie zapisuje (bo niby jak ma wiedzieć), kto zrobił zdjęcie... albo po co...

Te dane na fb wypełnia się samemu... z tego co kojarzę.

PS. Na stronie głównej DB w sekcji program tygodnia jest najnowszy Photoscape, który pozwala usunąć dane exiff, ale do tego wystarczy też Windows 7 ( Plik > Właściwości > i chyba Podsumowanie tam powinna być opcja usuń dane). Nie powiem dokładnie, bo siedzę na xp teraz :wink:

(Kontakt) #4

Dziękuję za info, poczytałem o EXIFach, ściągnąłem odpowiedni program + pluginy i śmiga jak chce :slight_smile:

dzięki. + dla Ciebie Przebar

(Agatonster) #5

sgasiewski.pl ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.