Opłaca się brać te części?

Otóż mam okazje od kuzyna kupić płytę główną Foxconn A74ML-K z procesorem AMD Athlon II X2 250 AM3 + 2GB Ram DDR3 za 350 zł, opłaca się brać za tą cene ? karte graficzną zostawiłbym tą co mam teraz (HD4670). Czy działał by na tym battlefield 3 i gta 4 ? i ile bym miał FPSów mniej więcej. Prosze o pomoc, z góry dzięki.

Raczej nie warto.BF3 zalecane ma min.3 rdzenie a ten athlon ma 2.Lepiej poszukaj coś na allegro.Karta jak na bf3 też nie za dobra.

Będzie wydajniej niż to, co masz obecnie - to jest pewne. Spróbuj dopytać, czy da się odblokować rdzenie/L3. Nie pójdzie za bardzo, bo jak dorcel21 wspomniał - BF3 i GTA IV lubią rdzenie, na dwóch jakoś idą, ale na mocniejszych procesorach (np. E8400@OC, Athlon jest stosunkowo cienki), na trzech jest lepiej (tutaj tylko Athlon II X3/Phenom II X3), a najlepiej na czterech (Phenom II X4, i5/i7, ew. Athlon II X4).

Może lepiej by na tym wyszedł jakby poszukał na allegro q6600 koszt ok.350zł?Płyta jaką ma w podpisie obsługuje quady.

Fakt, albo jak wyrwie Q9300. Obydwa dają radę, a Q9300 nadal daje radę w nawet dobrym stylu. Nie przyuważyłem podpisu. Rzeczywiście, lepiej porzucić AMD, wziąć Q9300 (albo jak nie masz kasy, to Q6600) i kręcić - nadal dają radę bardzo dobrze.

Wezme raczej tego quada Q6600 (Q9300 nie ma na allegro ;/), jak myślicie ile będe miał mniej więcej FPSów w GTA 4 i battlefieldzie 3 ? (karte graf. tak czy siak później zmienie)

Trudno powiedzieć ile będziesz miał fpsów.Zależy od rozdzielczości i szczegółów grafiki.Jakbyś zmienił jeszcze grafikę np.na gtx 560 Ti to byś mógł pograć w bardziej komfortowych warunkach.Ale co do karty to niech ktoś bardziej obeznany się wypowie.Ja np.na swojej gram na wysokich w full hd.

To że ma zalecane to wcale nic nie znaczy. Śmiga aż miło u mnie. Gta 4 też nie najgorzej, 35-40fps. Nie jest źle. Chociaż wiadomo że jak może wsadzić quada to będzie lepiej bo ma 4 jajka a nie 2.

Fakt, ale rzucanie suchymi FPS’ami mija się z celem - mogę powiedzieć, że wyciągam w czymś tam 400FPS, a ustawić wszystko na low i rozdzielczość 640x480 :smiley: IMO podawanie FPSów ma sens, gdy podamy na jakich ustawieniach gramy (detale, AA, AF) oraz rodzielczości

Fakt, ale dosyć często pisałem, gram na max rozdziałce monitora 1280x1024 większość gier na średnich, AA i AF szczerze nie zwracałem na to uwagi.