Opłaca się brać te części?

(Dawid 9878) #1

Otóż mam okazje od kuzyna kupić płytę główną Foxconn A74ML-K z procesorem AMD Athlon II X2 250 AM3 + 2GB Ram DDR3 za 350 zł, opłaca się brać za tą cene ? karte graficzną zostawiłbym tą co mam teraz (HD4670). Czy działał by na tym battlefield 3 i gta 4 ? i ile bym miał FPSów mniej więcej. Prosze o pomoc, z góry dzięki.

(Kwarc21) #2

Raczej nie warto.BF3 zalecane ma min.3 rdzenie a ten athlon ma 2.Lepiej poszukaj coś na allegro.Karta jak na bf3 też nie za dobra.

(sla17) #3

Będzie wydajniej niż to, co masz obecnie - to jest pewne. Spróbuj dopytać, czy da się odblokować rdzenie/L3. Nie pójdzie za bardzo, bo jak dorcel21 wspomniał - BF3 i GTA IV lubią rdzenie, na dwóch jakoś idą, ale na mocniejszych procesorach (np. E8400@OC, Athlon jest stosunkowo cienki), na trzech jest lepiej (tutaj tylko Athlon II X3/Phenom II X3), a najlepiej na czterech (Phenom II X4, i5/i7, ew. Athlon II X4).

(Kwarc21) #4

Może lepiej by na tym wyszedł jakby poszukał na allegro q6600 koszt ok.350zł?Płyta jaką ma w podpisie obsługuje quady.

(sla17) #5

Fakt, albo jak wyrwie Q9300. Obydwa dają radę, a Q9300 nadal daje radę w nawet dobrym stylu. Nie przyuważyłem podpisu. Rzeczywiście, lepiej porzucić AMD, wziąć Q9300 (albo jak nie masz kasy, to Q6600) i kręcić - nadal dają radę bardzo dobrze.

(Dawid 9878) #6

Wezme raczej tego quada Q6600 (Q9300 nie ma na allegro ;/), jak myślicie ile będe miał mniej więcej FPSów w GTA 4 i battlefieldzie 3 ? (karte graf. tak czy siak później zmienie)

(Kwarc21) #7

Trudno powiedzieć ile będziesz miał fpsów.Zależy od rozdzielczości i szczegółów grafiki.Jakbyś zmienił jeszcze grafikę np.na gtx 560 Ti to byś mógł pograć w bardziej komfortowych warunkach.Ale co do karty to niech ktoś bardziej obeznany się wypowie.Ja np.na swojej gram na wysokich w full hd.

(igrek) #8

To że ma zalecane to wcale nic nie znaczy. Śmiga aż miło u mnie. Gta 4 też nie najgorzej, 35-40fps. Nie jest źle. Chociaż wiadomo że jak może wsadzić quada to będzie lepiej bo ma 4 jajka a nie 2.

(sla17) #9

Fakt, ale rzucanie suchymi FPS'ami mija się z celem - mogę powiedzieć, że wyciągam w czymś tam 400FPS, a ustawić wszystko na low i rozdzielczość 640x480 :smiley: IMO podawanie FPSów ma sens, gdy podamy na jakich ustawieniach gramy (detale, AA, AF) oraz rodzielczości

(igrek) #10

Fakt, ale dosyć często pisałem, gram na max rozdziałce monitora 1280x1024 większość gier na średnich, AA i AF szczerze nie zwracałem na to uwagi.