Opłaca się dokupić pamięć?

(Dziki Wonsz) #1

Witam. mam do was pytanie czy mi się opłaca dokupić 1 GB RAM do mojego komputera. Komputer jest głownie do gier, i tak np Stalker, Gothic3 nawet w niskich rozdzielczościach i z niewielką ilością detali ścinają niemiłosiernie, teraz pytanie czy dokupienie 1 GB RAM'u by to załatwiło ? nie mówie o grze w 1280x1024 wszystko high i AAx16. tylko o przyzwoitym 1024x768 i czasem high czasem medium. Mój komputer to:

Athlon3500+

1 GB RAM

GF 7600GT 256MB

Chieftec 400W

jeszcze pytanie czy zasilacz to wytrzyma i nie będzie żadnych problemów. z góry dzięki za odp pozdrawiam

(Michal Kolatek) #2

Do tych gier trzeba z 2 GB.

Tak.

Jeśli kupisz ram tej samej firmy, o tych samych parametrach (CL), nie powinno być problemów.

(Mariosti*) #3

Jedna kość ramu pobiera około 20W mocy, jeśli masz teraz jedną kość ramu to dokup drugą taką samą, jeśli masz dwie kości, to je sprzedaj i kup zestaw 2x1GB ramu.

(Members92) #4

No ramu by sie przydał jeszcze z 1gb więc warto dokupić jak już Tobi wspomniał najlepiej tej samej firmy i będzie wszystko ok.

Poczytaj na necie o podkręcaniu tego procesora bo można z niego uzyskać parę megaherców więcej :slight_smile:

(Bary1986) #5

Pamięci nigdy za wiele :wink:

(system) #6

połowicznie, w STALKERZE wystarczy 1gb (windows xp) w Gothicu - 1,5GB (XP), w przypadku VISTY rzeczywiście 2 GB.

pozostałe timingi (z tych ważniejszych) też powinny być te same. inaczej może się krzaczyć, było o tym sporo wątków.

timingi muszą być takie same nawet w przypadku tych samych firm (dual)

(Dziki Wonsz) #7

dzięki wszystkim za opd we wt ide do sklepu p ram :slight_smile: