Opłaca się dokupić pamięć?

Witam. mam do was pytanie czy mi się opłaca dokupić 1 GB RAM do mojego komputera. Komputer jest głownie do gier, i tak np Stalker, Gothic3 nawet w niskich rozdzielczościach i z niewielką ilością detali ścinają niemiłosiernie, teraz pytanie czy dokupienie 1 GB RAM’u by to załatwiło ? nie mówie o grze w 1280x1024 wszystko high i AAx16. tylko o przyzwoitym 1024x768 i czasem high czasem medium. Mój komputer to:

Athlon3500+

1 GB RAM

GF 7600GT 256MB

Chieftec 400W

jeszcze pytanie czy zasilacz to wytrzyma i nie będzie żadnych problemów. z góry dzięki za odp pozdrawiam

Do tych gier trzeba z 2 GB.

Tak.

Jeśli kupisz ram tej samej firmy, o tych samych parametrach (CL), nie powinno być problemów.

Jedna kość ramu pobiera około 20W mocy, jeśli masz teraz jedną kość ramu to dokup drugą taką samą, jeśli masz dwie kości, to je sprzedaj i kup zestaw 2x1GB ramu.

No ramu by sie przydał jeszcze z 1gb więc warto dokupić jak już Tobi wspomniał najlepiej tej samej firmy i będzie wszystko ok.

Poczytaj na necie o podkręcaniu tego procesora bo można z niego uzyskać parę megaherców więcej :slight_smile:

Pamięci nigdy za wiele :wink:

połowicznie, w STALKERZE wystarczy 1gb (windows xp) w Gothicu - 1,5GB (XP), w przypadku VISTY rzeczywiście 2 GB.

pozostałe timingi (z tych ważniejszych) też powinny być te same. inaczej może się krzaczyć, było o tym sporo wątków.

timingi muszą być takie same nawet w przypadku tych samych firm (dual)

dzięki wszystkim za opd we wt ide do sklepu p ram :slight_smile: