Opłaca się go trzymać czy sprzedać?


(system) #1

Witam,

Mam jeden komputer, który mam już od dawna i tak naprawdę służył tylko do pisania prac, ale teraz myśle nad jego modernizacją bądz sprzedażą za marne grosze.

Więc pytam się was bo znacie się lepiej odemnie.

Oto skrócony wyciąg z programu AIDA.

http://darobb.org/raport.htm

Narazie dołożyłem 128MB pamięci, jeżeli miałbym trzymać ten komputer to nie do grania tylko internet i pisanie prac.

Jeżeli go zatrzymam to raczej kupie kontroler USB.

A jeżeli nie opłaca się go trzymać to ile byście za niego dali?


(JNJN) #2

NIC lub max 100 zł.


(system) #3

czyli nie opłaca się go trzymać?

Zapomniałem powiedzieć ze komputer posiada wbudowany modem 56kb/s firmy Motorola i zintegrowaną karte dzwiękową i graficzną.


(fiero) #4

Na twoim miejscu bym go sobie zatrzymał. Zawsze może słuzyć jako rezerwowy, kiedy podstawowy wyzionie ducha a niebędziesz miał kasy na kupno np, nowej płyty głównej to ten masz jak znalazł. I niebędziesz się martwił że np. do końca miesiąca zostaniesz bez netu. :wink:


(Wigrus1) #5

wystarczy Ci ten komp do tego co robisz? Bo jak tak to mija się z celem kupowanie lepszego kompa(a pewnie masz ograniczone fundusze).

Na jakim systemie siedzisz? Pewnie 98 :wink:


(system) #6

Ja posiadam już jeden komputer dość dobry...ale mam drugi i chciałem go dać do swojego pokoju, nawyżej będe na nim siedział w internecie...mam Windowsa 2000 ale działa dość szybko a co?


(Michal Kolatek) #7

Warto trzymać mam sobie zamiar kupić laptopa lub blaszaka nie za mocnego do internetu pobiera mało prądu i im słabszy procesor to nie wymaga wydajnego chłodzenia np. widziałem Compaqa bez ani jednego wentyla [nie słyszalny] i moża na nim oglądać filmy DVD bez zaciachów.


(system) #8

Ja mam starszego kompa podobnego do twojego ( to znaczy po modernizacjach ) Proc: Celeron 400, RAM 216 i 26GB dysk twardy i nawet ładnie XP śmiga :D. To znaczy nie jest to Pentium 4, ale do Netu+GG+Muza jak najbardziej wystarcza :D. Nie opłaca ci się go sprzedawać bo dostaniesz za niego jakieś 100-200zł :D. Lepiej sobie go schowaj. Zawsze może się przydać :D.