Opłaca sie Instalować Win 7?

Mój sprzet : http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ca6 … 44449.html :smiley:

CHodzi mi oto czy pujdzi Win 7 ale bez scinek itp. i zeby byl szybkki i nie mulił :roll: mysle o wersji 32 bitowej :lol: aha i mam pytanie czy Win 7 jest dobry jest stabilny bo duzo sie slyszy ze jest niebezpieczny itp. I łatwo znalesc stery? Bo wlasnie o stery sie martwie :frowning: Prosze o odpowiedzi :smiley:

radziłbym xp. ale jak co to windows 7 x86. jest dużo lepszy do visty-stery sam ci znajdzie

Napewno będzie dużo o szybszy od visty.

I jak sterowniki były do Visty to i 7 też będą.

Nawet się nie zastanawiaj. Jeśli masz odłożone troszkę pieniędzy, to bierz Win 7. Twój komp odżyje:)

Pobierz 90-dniowy trial i sprawdź zanim kupisz

http://www.dobreprogramy.pl/Microsoft-u … 14304.html

Twój komputer nie rewelacja, procesor 1,6GHz może okazać się za słaby do wymagających zadań, GeForce 8500GT na pewno nie pozwoli na bezstresową rozrywke w najnowszych grach 3D, ale na to nie ma co liczyć nawet w XP, do tego 1GB RAM, które dla XP byłyby OK, dla Win 7 będzie za mało. Na twoim komputerze na pewno da rade uruchomić ten system, ale na komfort w każdej sytuacji nie licz.

@Longhorn2009

Bzdura. Na sprzęcie autora Windows 7 będzie śmigał, aż miło (nawet Vista mu chodzi i chyba nie narzeka). Co do gier, to już zupełnie inna para kaloszy… nie ze względu na system, bo ten świetnie dałby sobie radę, tylko ze względu na sprzęt.

Edycja: literówka:/

Miałem okazje korzystać z Windows 7 na procku Core 2 Duo 1,8GHz i musze powiedzieć, że korzystanie z tego systemu nie było wtedy zbyt komfortowe. 1GB RAM nie wystarcza obecnie do nowych gier uruchamianych na XP, a co dopiero na Siódemce, która ma znacznie wyższe wymagania.

“GeForce 8500GT na pewno nie pozwoli na bezstresową rozrywke w najnowszych grach 3D, ale na to nie ma co liczyć nawet w XP”

Ja też dysponuje procesorem INTEL PENTIUM DUAL CORE T2330 o taktowaniu 1,6GHz i mam zainstalowany Windows 7 od miesiąca i procek świetnie daje sobie radę, zgoda do najnowszych gier jest zasłaby ale do normalnej pracy pod Win 7 się dobrze sprawdza.

Co do pamięci RAM jeżeli będzie to Windows 7 w edycji 32 bitowej to te 1 GB niby może być, ale proponował bym Tobie podniesienie chociaż do 2 lub nawet do 3 GB.

Natomiast do edycji 64 bitowej Windows 7 niezbędnie jest minimum 2 GB RAM no ale też sugerował bym wtedy chociaż 4GB lub więcej bo edycja 64 bitowa jest w stanie obsłużyć powyżej 4 GB no i procesor musi obsługiwać 64 bitowe instrukcje , 32 bity do 4GB ale wykorzystują 3,0 do maks 3,5GB

Tylko autor nic nie wspomniał o grach. Tak czy siak, skoro działa na Viście, to przesiadka na 7 wyjdzie mu tylko na dobre.

Ja na swoim sprzęcie za instalowałem Windows 7 i powiem że lepiej śmigał od XP moje parametry kompa to

Procek AMD Athlon XP, 1800 MHz i 1GB Ram ale nie mogłem zainstalować modemu HUAWEI 160 do internetu więc przesiadaka spowrotem na XP

Jak działasz na tym sprzęcie pod Windows Vista to 7 możesz instalować spokojnie bo wolniej działał nie będzie.

Bez przesady. Ja mam obecnie Win7 na Intel Core 2 Duo 1.8 GHz, karcie GeForce 8600 GT i 4 GB RAM-u i system działa wyśmienicie. Wcześniej miałem 2GB i też działał bardzo dobrze. Dodam, że system jest 64-bitowy. GTA IV działa na nim na średnich ustawieniach.

Na tej samej karcie (nawet tego samego producenta), na tym samym procesorze podkręconym na 2,4GHz w GTA IV mogłem pograć co najwyżej na niskich ustawieniach (system - Win XP, a co dopiero Siódemka…), więc to ty kolego nie przesadzaj ze średnimi ustawieniami na takim sprzęcie w tak wymagającej grze.

Znajomy kupił sobie niedawno kompa z prockiem 3,3GHz, 4GB RAM, dysk Samsung F3 i na takim sprzęcie to dopiero Siódemka działa dobrze. Nawet przy włączonym Aero i innych wodotryskach nie ma żadnych zacięć przy przełączaniu okienek, nic sie nie włącza wiecznie itd. a na CPU 1,8GHz coś takiego miało chwilami miejsce.

Sam system na CPU 1.8 GHz i 1 GB RAM nie ma prawa się zająknąć… wiem to z autopsji. Ba, nawet zaktualizowana i dobrze zadbana Vista będzie na takim czymś dobrze chodziła.

Jeśli chodzi o GTA 4, to ja na swoim laptopie z prockiem C2D 2.0 i GeForce 8600 GT 256 VRAM, który wydajnościowo jest podobny do pecetowego 7600 GT, mogłem dać parę opcji więcej, niż low.

Opłaca się instalować system który przy rozpakowywaniu filmów z archiwów winrara albo podczas skanowana kasperskim (przykładowo) będzie się dławił?

Wrzuć 7 i dokup jedną kośćramu 1GB (pewnie masz ddr2 więc looz bo są tanie a różnica będzie odczuwalna)…

Jeżeli chodzi o ram to dokupuje 2 GB bede mial w lutym :smiley:

Dodane 23.12.2009 (Śr) 16:21

A czy jak na vista GTA IV chodzi mi bez większych ścinek i tekstury nie nie zanikaja to na 7 tez tak bedzie chodzic czy gorzej? :slight_smile:

Oczywiście, że lepiej, ponieważ Win 7 jest mniej zasobożerny. Tylko po instalacji systemu nie zapomnij zaktualizować sterowników i pobrać DirectX, bo 7 ma tylko w wersji 10, nie posiada wcześniejszych bibliotek.

Siódemka ma DirectX w wersji 11. Tylko, że na razie i tak nie widać różnicy między DX 10.