Opłaca się przejść na AMD Phenom II X4 955?

Witam, planuje ulepszyć swojego przestarzałego PC (na nowego mnie nie stać ), chciałbym spytać o radę co do tego. Czy zyskam dużo na wydajności w grach, jeżeli zamienię procesor “Intel Core 2 Duo E4600” na AMD Phenom II X4 955, i jeszcze chciałem wymienić ram 2x1GB na 2xGB. Zyskam na wydajności w grach, czy lepiej sobie odpuścić ?

Specyfika komputera:

Płyta główna: Asus P5KPL-AM SE

Procesor: Intel Core 2 Duo E4600

Grafika: GeForce GT 440

Ram: 2x1GB Kingston 400mhz

Zyskałbyś na wydajności 2-2,5x. Tylko jest mały problem, żeby zmienić procesor musisz zmienić płytę główną jak również pamięci. Krótko mówiąc, zmienić platformę.

http://www.anandtech.com/bench/Product/64?vs=88

A mówimy o jakiś konkretnych grach czy ogólnie Jak chce przejśc na AMD To płyte musisz wymienić tak czy tak

Witam

Zyskasz dużo na wydajności w szczególności w grach oraz innych procesach które wykorzystają 4 rdzenie procesora.

Dodatkowo przy wymianie płyty głównej oraz pamięci DDR2 na DDR3.

Ja zmieniałem kilka miesięcy temu AMD Athlon II x2 250 na AMD Phenom II X4 955 + płytę główną + pamięci z DDR2 na DDR3. W efekcie liczba FPS-ow w grach które potrafią to wykorzystać podskoczyła tak jak wcześniej napisał kp1971 ok 2-2.5x.

Oczywiście przy okazji wymiany płyty głównej warto zainwestować w płytę która będzie miała USB3.0 i SATA 3.

Pozdrawiam

Adam W

Nie no to, że płytę będę musiał wymienić to wiem. A czy Zasilacz 400w Corsair wystarczy, czy też potrzebna wymiana?

Zasilacz powinien sobie poradzić.

Pod gry tak, procesor ma 4 fizyczne rdzenie (niektóre gry już wykorzystuje więcej niż 2 rdzenie).

Ok, no to dzięki wszystkim za pomoc : )