Opłaca sie przesiadac na win7 z xp?

Opłaca sie przesiadac na win 7 z xp ?

Głównie interesuje mnie czy wszystko bedzie mi chodziło i co daje wiecej win 7.

Podaj swoją konfigurację sprzętu, to ci powiemy czy ma to sens w Twoim przypadku.

Pytanie z serii: czy opłaca się przesiadać z daewoo na mercedesa. Win XP a 7 to całkowicie inna epoka. Wszystko zależy od sprzętu jaki posiadasz.

PS. http://www.google.pl/#sclient=psy-ab&hl … 30a17de4a1

miałem juz win 7 na laptopie ale nie bylem z niego zadowolony wiekszosc programów nie działała… ale to bylo jak win7 sie ukazał teraz ma sp1 z tego co wiem

ale nie myśle go instalowac na laptopie tylko na stacionarnym

Intel® Pentium® Processor E5300 2M Cache, 2.60 GHz, 800 MHz

4gb ram (widzi tylko 3 bo system 32)

Radeon HD 4800 (512mb)

HDD 500gb

Sprzęt najwyższych lotów dla Windows’a 7 to nie jest. Podaj jeszcze firmę i model płyty głównej?

Chodzi o sterowniki, często nie do odnalezienia.

Sprzęt spokojnie wyciągnie bez mulenia windowsa 7, jeżeli bardziej Ci się on podoba, to sobie przejdź, mi tam programy praktycznie wszystkie działały nawet bez sp1, chyba że używasz jakiś z przed epoki lodowcowej.

Wymagania systemowe dotyczące Windows 7 można bez problemy znaleźć w internecie, np. tutaj.

Na Twoim komputerze win 7 powinien działać bez większych przeszkód.

Ale trzeba się liczyć z wydatkiem rzędu 399,99 zł.

E tam. Ja zainstalowałem Siódemkę m.in. na takim sprzęcie:

  • CPU: Intel Pentium Dual Core E2180 2,0 GHz

Chyba systemy Ci się pomyliły. Windows 7 będzie działał na tym sprzęcie idealnie.

Proszę zmienić temat na konkretny, opcja EDYTUJ i popraw.JNJN

Farmazony widzę tam gdzieniegdzie…

Jakie programy Ci nie działają na Windows 7? Zapominasz też chyba o opcji trybu zgodności (Prawoklik na aplikację/skrót :arrow: Właściwości :arrow: Zgodność :arrow: wybierasz Windows XP Service Pack 3).

A na tym sprzęcie będzie hulał, na słabszym działa jak złoto (C2D @1,66 GHz, 2 GB RAM @667 MHz, ATi Mobility Radeon HD3470 256 MB, 250 GB WD - Asus F5SL), więc na Twoim będzie dobrze działał.

O kolejny który nie potrafi obsługiwać nowego systemu. Wiesz że 98% ludzi korzystających z Windows 7 nie ma najmniejszego problemu z programami ? ale zawsze znajdą się ludzie którzy będą mieć problemy i to bardzo często z własnej winy. Niby jakie programy ci nie działały pod WIndows 7 ? bo jakoś mi działają jak na razie wszystkie nawet te z 1997 roku i to bez trybu zgodności ba u mnie w Win7 nawet całkowicie wyłączyłem tryb zgodności i nowe gry nawet lepiej chodzą a stare tak samo działką jak działały. Więc nie wciskaj kitu ze coś nie działa pod WIndows 7.

E5300 2M Cache, 2.60 GHz

Radził bym ci albo podkręcić procesor albo wymienić na inny bo E5300 jest o 50% wolniejszy od E8400 do tego bardzo mało cache bo tylko 2MB więc w nowych grach możesz mieć całkiem spore straty w fps-ach.

możliwe ze nie umiałem ich uruchomic ale miałem problemy z SubEdit-Player, dziobas rar player, botem do diablo 2 w autoIt

sub-edit i bot wcale nie ruszył a dziobas rar player chodził niepoprawnie

cos jeszcze było ale nie pamietam

zainstaluje jutro win7 i zobacze bo i tak musze system przeinstalować…

SubEdit:

http://www.komputerswiat.pl/poradniki/p … ows-7.aspx

Choć do odtwarzania wolę BestPlayera, a do edycji napisów używam starej wersji Subtitle Workshop’a na maszynie wirtualnej.

Ok kidyś mogłeś mieć problemy ale to jeszcze jak była beta no i jak świeżo wyszedł system… teraz nie ma czegoś takiego… SP wyszedł już stosunkowo dawno bo już nawet nie jestem w stanei sobie przypomnieć kiedy mi się ściągnoł… Koś pisze o problemie ze sterownikami… kpina… zero problemu (chyba, że masz przedpotopowe podzespoły, ja miałem kiedyś problem z 10 letnia karta sieciowa realtek 8910 czy jakoś tak się nazywała)

Cóż wszystko idzie do przodu i XP w obecnych czasach jest wypierany, nie ma wsparcia dla niego a Win7 ciągle ma i wszystko co nowe jest optymalizowane pod kątem nowszych systemów a nie “średniowiecznych smoków” :wink:

W zależności od tego jaki masz dostęp do wersji systemu ale proffesional dzila idealnie i nigdy nie mialem z nią problemu… Dlatego tą wersję polecam najbardziej :slight_smile:

A zaktualizowałeś biblioteki DirectX ? bo duo ludzi kompletnie zapomina o tym nawet mój Ś.P. 33 letni brat tak że się wnerwiał że Allplayer nie działa pod 7 a wystarczyło zaktualizować biblioteki DX.

Sub-Edit potrzebuje tego samego patcha, co Vista - tutaj link do niego. Widzę, że metodę inną znalazł kamil_w, ja na swojej też działam dobrze (nawet bez odpalania jako administrator).

Co do Dziobasa to nie wiem, ale wiem, że kuzynka na swoim laptopie ma Windowsa 7 i z Dziobka odpala wszystko normalnie…

nic sie nie pomyliłem to co nie działało dalej nie działa (subedit nie zainstalowany bo mi nie jest potrzebny juz) … i z tego co widze wcale daleko nie odskakuje ten win 7 od xp moze ma pare wiecej funkcji ale niezbyt mi przydatnych

Dziobas działa ale tylko wtedy jak zmienie kompozycje na normalna nie działa z aero nie wiem dlaczego ale przeszkadzaja mu przezroczyste obramówki dzieki czemu wiesza sie czasami i zmienia wyglad kompozyci

Opłaca się przejść na Windows 7, w końcu skok o 8-9 lat jest, lepiej radzi sobie z dwoma rdzeniami, większą ilością RAM-u (kto myślał w 2001 roku, że będziemy mieli 4GB RAM :wink: ), stabilniejszy, w niektórych momentach nawet szybszy, nadal rozwijany (aktualizacje).

W pełni wspiera dyski SSD… i takie tam. :wink: