Opłaca się robić aktualizację na 7 z Visty SP2?

Siema, jak w temacie, mam teraz Viste z SP2 i czy opłaca się zainstalować w7 rc (nie format systemu tylko zaktualizować sobie z visty) ? I czy zobaczę jakiś mały wzrost wydajności w grach ? Komp jak w profilu.

Pozdro :smiley:

Ehm… taka aktualizacja się nie da zrobić ^^ musisz zainstalować na osobnej partycji bądź też wirtualnym dysku (tutaj instrukcja)

Ekhm… czytałem że nie trzeba wypalać płyty i gdy robimy aktualizacje z Visty wystarczy wypakować pliki i zainstalować z dysku :roll: Nie wiem co o tym myśleć

Ja osobiście wolałbym czystą instalacje niż upgrade. Po pierwsze nie wszystko będzie ci chodzić w Windows 7 np. dotychczas używany antywirus. Sprawdź sobie komputer najpierw tym programem Windows 7 Upgrade Advisor Beta dzięki czemu będziesz wiedział które programy są niekompatybilne z Windows 7 zanim rozpoczniesz proces upgrade.

To cudowne narzędzie Microsoftu powiadomiło mnie iż jedynym oprogramowaniem które nie będzie “pasować” do w7 jest Daemon Tools :stuck_out_tongue: :lol:

Może poczekać jeszcze chyba kilka dni do RTM’a siódemki ? Z tym że RTM to już finalna wersja i wg mnie na 99% nie ściągniemy jej za free (legalnie oczywyście)

dobrze czytałeś , ja instalowałem z dysku - poszło , robiłem też aktualizacje z visty na 7 też z dysku i też poszło , wystarczy że dasz aktualizacje i sam wykryje które programy nie bedą chodzić i które musisz usunąć

instalowałem Windows 7 Build 7264 ze zintegrowanym spolszczeniem

Czyli innymi słowy pirat ;] bo ta wersja nie jest udostępniona w sieci legalnie.

Jeśli chcesz, próbuj tak jak mówisz, czyli upgrade :wink:

A czy mogę być pewny że zostaną mi wszystkie programy z Visty po aktualizacji do siódemki i takie ■■■■■ółki jak ikonki na pulpicie :stuck_out_tongue: wiem głupie pytania zadaje 8)

Wydaje mi sie, że tak. Kiedyś robiłem upfrade z Win 98 do Win Me i działało :slight_smile:

…a ja radzę Tobie tak: - zainstaluj Windows 7 na VHD - potestuj - gdy wszystko będzie chodziło tak jak powinno, postaw sytsem z Win 7 od nowa na czystej partycji. Moim skromnym zdaniem to najrozsądniejsze rozwiązanie. Obecnie sam mam 7 na virtualu i od czasu do czasu testuje ;). Głównym systemem jest u mnie Vista 32bit SP2…

Podpisuje się pod kolegą wyżej. Opis instalacji na VHD masz na tym wortalu. Potestuj napierw i nie baw się w upgrade, bo system taki to śmieć. Nie polecam nakładek. Mają tendencje do częstego zawieszania się.

Link do instalacji VHD dałem już prędzej, bardzo ładnie opisane :wink:

I takie samo jest moje zdanie, instalowałem właśnie na Wirtualnym Dysku, i jedyną rzeczą, której wykonać nie mogłem, była klasyfikacja sprzętu, bo nie można jej na VHD uruchomić.