Opłacalność filmów blu-ray

(Arumantis) #1

Witam forumowiczów! Czy opłacalne jest kupowanie filmów blu-ray do telewizora 22" HD, czy może nie będzie większej różnicy od dvd? I jak to jest z wami, kupujecie blu-ray czy dvd?

(Szczuply_NH) #2

Jak dla mnie tylko Blu-ray. DVD nie dorasta mu do pięt. I pewnie, że się opłaca. Masz tam Full HD czy tylko Ready?

Dużo zależy od samego filmu, ale mimo to Blu-ray przewyższa DVD.

(Arumantis) #3

Mam 720p czyli Ready, chciałem kupić na blu-ray 1 sezon serialu Stargate Universe, wersja blu-ray o 70zł droższa więc nie wiedziałem czy się opłaca.

Słyszałem że Dark Knight też ma super efekty i wygląda super w HD.

(Impel) #4

zalezy z jakiej odleglosci bedziesz ogladal... jak z bliska to bluray..a jak z daleka(pow 3m jakos) to nie robi roznicy

(Błażej) #5

Co to za teorie wyssane z palca?

Jeśli cenisz jakoś to jasne że się opłaca, chociaż mogłeś do takich filmów kupić troche większy telewizor

(Do Rejestracji) #6

Wyssane z palca?

HD ready + 22 cale to nie jest dobry zestaw dla Bluraya, szczególnie rozdzielczość której nie będzie i tak widział.

(Montreux Drummer) #7

BluRay jest o niebo lepszy od DvD, nawet BluRay Ripy (1,5-2,5GB) są wiele lepsze jakościowo od DvD, wiem z własnego doświadczenia.

(Impel) #8

ale nie zobaczy roznicy na takim sprzecie .. nie oplaca mu sie kupowac filmow na BD

(Karolekc5) #9

I zależy jeszcze kto jakie oko ma, i czego oczekuje.

Jak patrze, tak na tych TV 16/9 i HD to sporo osób ogląda obraz rozciągnięty i nawet tego nie zauważają hehe

(Montreux Drummer) #10

Ja widzę różnicę i to dużą, mam 22" monitor. Odpalając film z płyty dvd czuję się, jak bym oglądał zwykłego RIPa 700 MB w porównaniu do bluray. Najlepiej niech ściągnie sobie jakiś film BluRay (nawet 720p) i zobaczy różnicę, bo tak się nie przekona.