Opłacalność na AGP - 1950pro vs 7600gt

Jak w temacie, czy opłaca się dołożyć do 1950pro, biorąc pod uwagę że procesor to tylko athlon xp+ z taktowaniem 2,2ghz (barton fsb 400).

ps. O zasilacz, ram, wentylacje obudowy nie ma co się martwić.

Ja brałbym GF ale ja jestem stronniczy bo dwa razy miałem problemy z radkami, co oczywiście nie oznacza że to są złe karty… poprostu miałem pecha:)

Mi chodzi o to że w testach… tego typu procesor może wykorzystać tego radka w max 60-70%, a to robi różnicę, chociarz nie powiem różnica w cenie jest troche ponad 100zł a więc radek jest kuszący, tymbardziej że jego późniejsza odsprzedaż odpada (dwa inne kompy chętnie ją przyjmą :slight_smile: ) a więc i utrata wartości jest nieważna, a z kolei różnica cen 1950pro na agp i pcie jest taka sobie… ale głównie chodzi mi o ten blok jakim jest procesor, czy będzie jaki kolwiek sens brania x1950pro (k8 bym się nie zastanawiał, ale ten barton mimo iż fqq4c na zalmanie7000cnps grzeje się mocno powyżej 2200mhz i ciężko stabilnie fsb powyżej 420 wycisnąć (kiepski egzemplarz sie trafił, albo tylko na wodne chłodzenie się nadaje :wink: ).

GF 7600 w wersji GT nie opłaca się brać. Wersja GS od Galaxy z Zalmanem jest tańsza, a ma wyższe zegary niż GT. Po o/c jest jeszcze wydajniejsza.

nie,nie i po trzykroć nie czas pomyśleć o PCI-E. Zbliżający się koniec roku to świetna okazja do sprawienia sobie prezenty ale na początku listopada lub lutego następnego roku.

Widzisz 2gb ramu mushkina lecą do mnie z usa, praktycznie za free (:wink: ), a teraz mam fx5200 (żal), przesiadka na nową platformę… sensowna by była jakbym miał chociarz 2000zł na nowe mobo, ram, cpu, grafike i procesor (zakładając ponury scenariusz kiepskiego k10, bo wtedy moge cnps’a 7000 zamontować na 775, w innym wypadku jakieś dobre chłodzenie (infinity) to dodatkowe koszta).

Złączono Posta : 26.08.2007 (Nie) 21:23

Swoją drogą GeForce 7600GS Galaxy 256MB TV/DVI BOX (AGPx8) (500/1450) za 335zł przy czym nie płace za przesyłke to już przepaść w stosunku do 1950pro.

Farciarz. :stuck_out_tongue:

A ile masz?

A i jeszcze jedno jednocześnie przydałoby się dvi-i do monitora i hdmi do telewizora, ale hdmi jest przez dvi, a 2x dvi ma tylko xfx będący w cenie x1950pro… ale d-sub nie powinien być taki straszny na tv.

700zł i tu już są wzięte pod uwage niepoprawne metody zwiększania funduszu (:wink: ).

Złączono Posta : 27.08.2007 (Pon) 10:40

Nikt więcej nie ma zdania na ten temat?

7600GS ma jedno wejście DVI i jedno wejście D-Sub. Kupujesz takąprzejściówkę i możesz podłączyć TV przez HDMI.

Mam taki kabel właściwie :wink: Ale chodzi o to że jeśli hdmi przesyła obraz cyfrowo to to nei zadziała, bo standard dvi ma oddzielne styki do przesyłu analogowego i cyfrowego (znaczy częściowo się nei pokrywają więc ja nie mam pewności czy to by zadziałało).

Ja też mam Athlona XP, ale 2000+. Kiedyś kupiłem Radeona 9550, ale cały czas były jakieś artefakty w grach i filmach. Musiałem wymienić na GF 5500. O resztę sprzętu nie trzeba się martwić, bo zadbałem o to, żeby wszystko działało, ale widocznie coś było nie tak. Być może ograniczał mnie procesor. Na 100% nie jestem pewny, ale i tak mogło być.

Ja na Twoim miejscu nie pakował się w x1950pro. Brałbym GF 7600GS od Galaxy.

Jakość obrazu na TV przez D-Sub nie jest wcale najgorsza. Przyjemnie ogląda się filmy. Jedynie obraz był słabszy, jak podłączyłem TV 40" przez D-Sub.

różnica między x1950pro a geforcem 7600gs ddr 3 jest dość spora, pamięci jak przylecą możesz przecież za dobry pieniądz sprzedać. jeśli masz zamiar podziałać jeszcze na tym sprzęcie, nie zmieniając platformy to x1950pro jest dobrym wyborem. na allegro za 522zł.

No i takie najtańsze 1950pro z 256mb ramu będzie raczej logicznym wyjściem z sytuacji, dzięki za rady.

Złączono Posta : 27.08.2007 (Pon) 19:10

Chociarz we wrześniu na półki sklepów w niemczech ma trafić radeon 2600xt w cenie ok 450zł… Ale przecież on i tak jest cieńszy :]