Opłacalność Visty na moim komputerze

Witam,

Chciałbym się zapytać czy opłacało by mi się przenieść z XP na Vistę home premium?

mój komputer : C2D E4500 2.2 ghz, GeForce 8600GT 512mb /128bit , 2x1gb kingston 667, abit ab9 pr0, amacrox warrior 400W

pytam czy by mi się opłacało pod względem gier, czy nie scinały by mi się na dx 10? np, crysis idzie mi prawie wszystko na high detalach, cienie i cieniowanie na medium bez AA i chodzi bardzo płynnie, pozatym inne gry na max detalach, np takie jak bioshock czy blacksite area 51.

Jeżeli było by OK to czy brać 32 bitowy system czy 64 bitowy?, czy jesy duża różnica pomiędzy nimi?

pozdrawiam.

ja bym się nie przesiadał,bo wiśta bierze dużo ramu ,a Ty masz tylko 2gb

Spokojnie możesz się przesiąść. Nawet na Ultimate.Moiom zdanie 2 giga wyystarczy.

u mnie crysis na dx10 very high osiąga 5-10fps… czasami 15 ale tylko czasami…

a gry na dx10 mocno się tną na 8600gt…

moim zdaniem warto się przesiadać bo jak wyjdzie xp sp3 to już nie będzie wspierany…

Raczej się nie opłaca. System jest strasznie wolny nawet na wypasionym sprzęcie. Lepiej zostać przy starym, poczciwym XP-ku :wink:

Dx 10 nie zmienia dużo w grafice. Według mnie nie opłaca się zmieniać systemu tylko dla dx 10.

64 bitowa wersja obsługuje 64bitowe procesory i więcej niż 4GB RAM

oczywiścoie że warto…dużo fajnych rzeczy, kótre odpowiedników nie mają, albo bardoz nie udanych…przy takim kompie vista chodzi szybciej od xp…a co do ramu…wygląda to tak jakby vista dużo zabierała, ale odddaje ram jak jakaś potężna aplikacja jest włączona

ciekawe… moj sprzęt nie jest wypasiony a vista chodzi kilka razy szybciej niż xp…

PS. po premierze xp wszyscy mówili tak :

:smiley:

przekonaliście mnie do visty, postaram się dokupić jeszcze 2 giga ramu i wezmę 64 bit Vistę, pozdrawiam.