Opłacanie rachunków w Poczcie Interii / Wirtualnej Polski i wzmocnione bezpieczeństwo w poczcie Wirtualnej Polski

Niestety za dużo chcą za rok bez reklamowych maili…

Za “dużo”?!

A Adblockery nie zablokują tych spamów reklamowych? Po co zaraz abonament i to jeszcze na lipnym WP.

Oczywiście, że chcą za dużo. Mini hosting na rok kosztuje ok. 40 - 60 zł brutto, a w takim można już pokusić się o upchnięcie kilku kont mailowych.
Poza tym to wredni szantażyści, bo najpierw bombardują Ci konto zalewem własnego spamu, a potem proponują płatną opcję, w której Ci ten własny spam wyłączą.

Wolny wybór, co mnie to…proponowana kwota za 12 miesięcy, jest dla mojej nieskromnej osoby śmieszna, absolutnie nie mieszcząca się w ramach określenia “za dużo”, i tyle z mojej strony

A płaszczyzna techniczna zagadnienia, “kto, kogo, czym bombarduje”, to mnie…zresztą Wy wiecie co

Minimalna krajowa za 50 lat używania ich poczty premium, trochę dużo. A cena pewnie jeszcze z kilka razy podskoczy.

Tu nie chodzi o to na co kogo stać, bo nie Ty jeden możesz na taką kwotę siknąć.
Chodzi o sam mechanizm: najpierw robimy ludziom na skrzynkach burdel, a następnie sprzedajemy usługę per konto w cenie kilku kont normalnie, ale bez naszego spamu. Oczywiście możesz argumentować brakiem limitu powierzchni, ale i tak wszyscy wiemy jak to naprawdę działa.

Banery blokują. Ale spam reklamowy przychodzi chwilę po zalogowaniu się do skrzynki. Co ciekawe, nie da się ustawić filtrów, żeby taki mail leciał prosto do kosza. Pozostaje nauczyć się z tym żyć. Albo płacić.

Albo korzystać z klienta pocztowego i w nim skonfigurować filtry tak, aby taki spam trafiał od razu we właściwe miejsce.

2 polubienia

To samo miałem pisać. Ale chcę jeszcze coś podkreślić - nie kwestionuję mailingu jako takiego (darmowe konto za reklamy) - to jest pewna umowa i OK… (mniej lub bardziej OK). Tylko żeby te “polskie” skrzynki jakoś jeszcze działały… Nie wyrecutuję z pamięci różnych siupów, które na przestrzeni lat odstawiały onet, int, wp we współpracy z klientem poczty, przerwami technicznymi (nie każdy kładzie się o 21:15), awariami, blokadą pop3/imap dopóki nie odwiedzisz strony i nie odklikasz banerku z przypomnieniami różnej maści, niemożnością wysłania maila, opóźnionym dostarczeniem wiadomości, wysyłaniem maila przez 1,5 minuty … i tak dalej, i tak dalej.

4 miesiące i Interia zgapia:

obraz

Na o2 jest to już od dawna, dziękuję, nie skorzystam, 1 zł opłaty za opłacenie jednego rachunku.

Czy można prosić o blokadę rzeczy zachęcających do kupna abonamentów na używanie poczty bez reklam do filtrów elementów irytujących? Takie rzeczy to odgórnie ekipa PL powinna dorzucić, a użytkownik na swojej poczcie nie powinien tego widzieć. Dziękuję.

Nie można, pop-up uszkadza wygląd w edycji /next/. Trzeba by trochę pokminić by filtr nie gryzł się z interfejsem pisania maila w webomym okienku.

Poza tym na testowym koncie miałem go raz. Więc to bardzo utrudnia blokadę.

Możesz sprawdzić czy może AdGurad nie ogarnął tego lepiej niż MajkiIT na słowo Azeta12.


Mnie tam w tych ofertach trochę nie odpowiadało to dzielenie się fakturą PDF.

Nie wiem dlaczego, ale Adguard robi ostatnio muły z przeglądarek. Nie wiem czym to spowodowane. Ja wiem, mój staruszek PC ma tylko 4GB ram, a smartfon 2GB ram, ale Adguard ostatnio przesadza i żre za dużo RAM wszędzie.