Opłaty allegro i inne


(Endriu2121) #1

Witam mam takie pytanie dotyczące serwisu allegro.Jestem indywidualną osobą która nabyła ok 50 części które sprzedaje na allegro .Części są w kwotach od 100-900 zł sztuka .łącznie ok.8 tyś zł całość .Płace prowizje dla allegro za sprzedaż za wystawienie.I Czy jako osoba indywidualna muszę się jeszcze z czegoś rozliczać ?Wszystko to co wymieniłem opłacam regularnie dla allegro.Na te części nie posiadam paragonów ani faktur .


#2

Lords21 , na forum używamy polskich znaków (ż, ł, ć, ś, ą itp.). Proszę wyedytować swojego posta i poprawić co trzeba. Niezastosowanie się do prośby będzie skutkowało przeniesieniem tematu do śmietnika.


(M@ster) #3

Musisz tylko uregulować saldo allegro z którego idą środki na wystawienie i prowizję.


(dark__jedi) #4

Jak wyżej, pamiętaj o prowizji 4%. od sprzedanych rzeczy bo to ponad 300zł, samo wystawienie jest w miarę tanie w zależności od opcji które ustawiasz.


(Koszal No 1) #5

chłopakowi pewnie chodzi o "jaskinie zła" czyli urząd skarbowy! nie z tego co wiem nie musisz jako osoba nie prowadząca działalności się z tego rozliczać,


(Błażej) #6

Z tego co pamiętam to musiałbyś jeśli regularnie co miesiąc miałbyś przychód 3 bądź 5 tysięcy

Sprawdź na allegro


(Endriu2121) #7

No mi właśnie chodzi o tą "jaskinie zła" bo opłaty dla allegro płace cały czas na bieżąco . A mój utarg nie przekraczał 3 tysi na miesiąc.A jesli przekroczył by to co bo nie moge znaleźć tego w regulaminie allegro ?


(Cedar) #8

Niezależnie od tego jaka jest wartość sprzedawanych przedmiotów a ich ilość wskazuje na to, że to jest działalność wskazująca na to, że nie jest to sprzedaż jednostkowa tylko stałe źródło dochodu - możesz być "na widelcu" US. W regulaminie Allegro nie ma nic na ten temat bo podatków nie płacisz za ich pośrednictwem.


(Endriu2121) #9

A jak mam uiścić taką opłatę aby ze tak powiem spać spokojnie ?


(Cedar) #10

Za pomocą PIT - najlepiej jak się skontaktujesz ze Swoim US i dopytasz o szczegóły.


(dark__jedi) #11

Poczytaj ostatni wątek:

allegro-urzad-skarbowy-t399043.html


(Koszal No 1) #12

http://podatki.wp.pl/kat,66248,title,Sk ... omosc.html

przeczytaj to!


(fiesta) #13

Czego wprowadzasz w błąd, a tym samym narażasz autora wątku na sankcje finansowe i prawne ze strony fiskusa ??

Każdy dochód należy wykazać w rocznym zeznaniu podatkowym. Jeżeli łączny roczny dochód (ze wszystkich źródeł, łącznie ze sprzedażą na Allegro) nie będzie przekraczał kwoty wolnej od podatku (w tym roku jest to 3 091 zł) to wtedy stawka podatku będzie zerowa.

Tak stanowi prawo, a życie tworzy szara strefę.