Opłaty i działanie PayPal


(BiałyPL) #1

Czy mógłby mi ktoś wyjaśnić jak działa, jak i jakie opłaty są pobierane w PayPal??

Bo u nich na stronie do trochę nie zrozumiałem tekstu.^^


(silvver) #2

Wypłata z konto paypal (na swoje konto bankowe) jest płatne 5zł przy kwocie do 500 zł.

Od 500zł włącznie jest bezpłatne (przelanie ze swojego paypal na konto na swoje konto w banku).

Czyli jak płacisz bez użycia karty kredytowej/debetowej (tylko przelewasz ze swoich środków które masz na koncie paypal) to nic nie płacisz. Jak korzystasz z karty to

Ja osobiście korzystam z możliwości przelewu kasy na konto paypal - po prostu przelewam z mojego banku kase na konto podane przez paypal (i z odpowiednim tytułem przelewu), za co się płaci jak za normalny przelew w danym banku, i po kilku dnia pojawia się moja kasa na koncie paypal.

Przy przelewaniu kasy za granice (np kupowanie coś przez Steam lub coinsy na ijji) paypal automatycznie przelicza waluty (pobiera z twojego konta odpowiednią ilość PLN)


(BiałyPL) #3

Czyli idę do banku robić przelew na konto w PayPal, to nic im nie płace (tylko w bankowi za przelew).

A później już normalnie dysponuję tą kasą, tak?


(silvver) #4

tak, tylko musisz uważać przy robieniu tego przelewu - dostaje się nr konta od paypal, i taki nr identyfikacyjny, który wpisuje się w tytuł przelewu, zatem jak się pomylisz w tym numerze to kasa może ci nie dojść na konto (lub mogą być wtedy problemy). I tak jak napisałem - to trwa kilka dni, jak przelewałem przez internet z mojego konta z banku, to po jakiś 3 dniach dopiero pokazały się środki na paypalu.

na pp tak jest podana informacja o tym:

Ja nie mam powiązanej karty kredytowej/debetowej z kontem paypal, jak potrzebuje coś za pomocą paypalu zapłacić to tylko za pomocą przelewu przelewam sobie środki na konto i płacę ;p co prawda bez powiązania karty twoje konto paypal jest niezweryfikowane, ale ja się jeszcze nie spotkałem, aby była wymagana weryfikacja do jakiejś operacji


(Jjoasz) #5

a jak dlugo realizuje Ci sie przelew?

bez weryfikacji sa wystawiane tzw. e-czeki, ktore sa realizowane 4-7 tygodni... przynajmniej, tak to dziala na zagranicznym PP


(silvver) #6

przelew z czego na co?

Jak na razie to kupowałem przez PayPal grę przez platformę Steam oraz g-coinsy w serwisie ijji - na obu nie miałem żadnych problemów. Natomiast nie wysyłałem bezpośrednio kasy do jakiegoś użytkownika - po prostu nie miałem takiej potrzeby.

Z mojego banku to mam kartę płatniczą, której niestety nie da się związać z kontem paypal


(Jjoasz) #7

znaczy realizacja zaplaty - u mnie bez weryfikacji trwa 3 do 4 tygodni, czyli place PP i na koncie odbiorcy kasa pokazuje sie za miesiac a wiec ten dopiero wtedy wysyla towar... tak w skrocie to wyglada

poniekad jest to usprawiedliwione dzialaniem bankow, bo zwykly czek 'klaruje' sie tydzien (potwierdzony, bo jak nie to miesiac)

natomiast z konta zweryfikowanego zaplata jest natychmiastowa, czyli koles dostaje pieniazki i wysyla towar a PP sciaga z konta po jakims tygodniu - znowu system winny, bo tyle trwa zlecenie zaplaty :roll:

wiec, w sumie lepiej jest miec konto zweryfikowane, bo platnosci sa natychmiastowe a sciagalnosc opozniona (do jakiejs kwoty, u mnie powyzej ~200pln sciaga bezposrednio z karty, czyli jakbym nia placil, ponizej idzie przelewem tydzien)