Oporne .dll


(Dunter) #1

Witam

Usuwałem Avasta, ale przy instalacji innego programu antywirusowego wyskoczył napis że avast dalej jest.

Okazało się że zostały dwa pliki: jeden w system32: avast.scr a drugi w program files: ashShell.dll. Gdy próbuje je usunąć wyskakuje napis że plik jest chroniony przed zapisem..itd..itp... Czytałem inne tematy na forum i zgodnie z radami sprawdziłem programy odkurzacz i unlocker jednak to nie pomaga. W odkurzaczu na chwile wyłącza się explorer potem pojawia się czarne okienko, napis o próbie usunięcia przy restarcie a po restarcie że usunięcie nie powiodło się :? Kombinowałem na wszystkie sposoby, instalowałem avasta jeszcze raz, wszystko niby ok ale program się nie instaluje :confused: Bardzo proszę o pomoc :slight_smile:


(Cosik Ktosik) #2

Najpierw w menu start->uruchom->wpisz msconfig

Potem w zakładce uruchamianie oraz usługi (ważne) wyłącz resztki avasta. Włącz na nowo komputer i spróbuj ponownie usunąć te pliki.


(hevet) #3

A trybie awaryjnym próbowałeś usunąć te pliki?

Spróbuj też tego narzędzia: http://www.avast.com/eng/avast-uninstall-utility.html


(Dunter) #4

Sprawdzałem już w trybie awaryjnym i nic, program zdaje się nie działa jak ma tylko kawałek avasta :smiley: i mimo wyłączenia wszystkiego z avast w nazwie tego dziadostwa nie da się usunąć :confused:


(Agatonster) #5

Selanos ,

Poczytaj - Konkretne tematy... ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif