Opóźnienia przy starcie HD 5770

Witam,

Wczoraj otrzymałem zakupioną kartę tj. HIS HD 5770. Martwi mnie natomiast jedna rzecz. Podczas startu (przed procedurą POST) karta startuje z opóźnieniem. Na monitorze mam “No signal” a sama karta zachowuje się tak jak by próbowała się uruchomić i w pewnym momencie ponawia swoją próbę. Ciężko to opisać, dlatego nagrałem to co się z nią dzieje:

http://speedy.sh/Uj24K/Nagranie-3.amr

 

Dzieje się to tak dokładnie 25 sekund. Takich prób jest 8, po przebyciu tych ośmiu prób wszystko startuje normalnie. Obraz wyświetla się na ekranie, wykaz parametrów itd. Czym to może być spowodowane? 

 

Dodam, że karta jest zasilana 500W zasilaczem firmy OCZ.

 

 PS. Gdyby ktoś się obawiał pobrać powyższego pliku. Na tym serwisie można jedynie odsłuchać, bez konieczności pobierania:

http://vocaroo.com/i/s0H4HpCtKsNu

Czyżby karta była używana? Po modelu wygląda mi, że tak. Może jest wadliwa.

Możesz spróbować wgrać nowy BIOS do płyty głównej, może jest jakaś niekompatybilność, ale mi to wygląda na problem z samą kartą graficzną.

Tak karta jest używana. Jednak wg. sprzedającego miała być w pełni sprawna. Teoretycznie jest, ale kto wie ile z tą wadą pociągnie jeszcze? Bios zaktualizowany do najnowszej wersji, nie rozwiązało to problemów. W menadżerze urządzeń nie widnieją żadne ostrzeżenia. Karta jest normalnie widoczna. Ale jak widać trafiłem na kolejnego cwaniaczka, który myślał, że wciśnie uszkodzony towar. Swoją drogą jak nazwać tego typu uszkodzenie?

 

Co więcej, po powrocie do starej karty graficznej, problemu nie ma. Zatem definitywnie coś z  kartą albo zasilanie 6 PIN PCI-E. Przyczyn może być wiele, mam 10 dni gwarancji rozruchowej zatem jutro odsyłam.

Sprawdź ją jeszcze w innym komputerze. Na 90 % jest uszkodzona.

Niestety nie mam takiej możliwości. Odeślę, za jakiś czas kupię następną z tej serii, jeżeli problem będzie się powtarzał to znaczy, że coś u mnie nie trybi.

 

Swoją drogą, czy to uszkodzenie mogło by w przyszłości kartę doszczętnie pogrzebać?

Nie znasz nikogo z komputerem PC, do którego możesz pójść i sprawdzić?

Nawet w serwisie to zrobią za stosunkowo niedużo kwotę.

Kupiłem dla chłopaka siostry taką samą, nową jakoś 3 lata temu, i było dokładnie to samo, tak samo długi start, ale wszystko działa jak trzeba, Jaką masz płytę główną? U niego prawdopodobnie problemem jest to że ma PCI-Express w wersji 1.0

 

Oto moja płyta główna:

http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-m61sme-s2_2x/specs/

 

Z tego co mi wiadomo jest to 2.0, co prawda ta karta ma 2.1, ale 2.1 jest w pełny kompatybilne. 

 

Znalazłem takie coś przez AIDA64 i teraz nie wiem czy ja mam x16 2.0 czy 1.1 ?

b9ayvm.jpg

Z tego co pamiętam jego płyta miała ten sam chipset, do tego patrząc na stronie na listę obsługiwanych kart, oferta amd jest skromna i są tam jakieś stare modele. Wychodzi na to że nie są ze sobą kompatybilne, nie wydaję jednak wyroku, może ktoś potwierdzi moją teorię.

I chyba w tym problem, poniżej zamieszczam specyfikację moją i sprzedającego. Właściwie wszystko to samo z wyjątkiem wersji PCI-E:

2ymglxz.jpg

No dobra, ale z drugiej strony z tego co mi wiadomo to złącze PCI-E czy to 1.0 /2.0 /3.0 ma to samo napięcie. Co więcej nie występują cyrki jak w przypadki AGP x1 x2 vs x4 x8.

 

Natomiast jeżeli występuje nie kompatybilność (miałem takową ostatnio z audio) to jest to od razu widoczne w nadrzemże urządzeń. Dziwna sprawa. Najbezpieczniejszym będzie jak odeślę kartę z powrotem