Opóznienie dzwięku w Skype

Mam zainstalowany Skype. Odbiór wideo jest Ok. Problem występuje z dzwiękiem. Ja słysze znajomego bez żadnych opóznień, natomiast głos do niego dociera nawet z 30-sekundowym opóznieniem. Test echo który przeprowadziłem jest Ok. Ja używam słuchawek z mikrofonem, on kamerki w wbudowanym mikrofonem i glosników.

Sprawdziłem ustawienia w odtwarzaniu dzwieku, mikrofon mam wyciszony, w nagrywaniu dzwięku mikrofon jest zaznaczony. Może ktoś ma podobny problem? i go rozwiązał??? :?

Prawdopodobnie twoje połaczenie idzie przez proxy a jego jest besposrednie stąd te opużnienia.

Nic nie zaradzisz sam, napisz jakiego masz neta (dostawca, prędkość)

Czy ten problem występuje tylko z jednym znajomym?

Spróbuj pogadać z innymi i powiedz, czy jest to samo.

Łącze chello light w UPC. Nie korzystam z serwera proxy. przy rozmowie komputer-telefon stacjonarny wszystko jest ok. w obydwa kierunki, tym bardziej nie powinno być problemów przy rozmowie komputer-komputer.

Jednak opóznienie dzwięku jest dosyć spore.

Ty nie musisz kożystać z proxy, ale przekierowania chello mogą iść przez proxy.telewizje kablowe mają to do siebie że nieras pingi wychodzące są dość wysokie, spowodowane stosowaniem dużej ilości hiubów i routerów na lini chello.

Praktycznie niewiele masz tu do zrobienia.