Opóźnienie dźwięku wyciągania USB

Witam,

Ostatnio zauważyłem, że czasami następuje opóźnienie dźwięku (jakieś 10 sekund około) o wyjmowaniu urządzeń USB.

Innymi słowy: system wykrywa wyciągnięcie urządzenia z opóźnieniem.

Czym to jest spowodowane? Czy coś mi się dzieje z portami? Nadchodzi ich kres, czy tak powinno być? Spotkaliście się z czymś takim?

Normalna rzecz na komputerze w którym system działa już jakiś czas. Kiedy system był instalowany?

Laptop ma już ponad 2 lata. W ostatni dzień gwarancji się zepsuł - oczywiście skorzystałem :lol:

Powrócił z przywróconą partycją C do stanu fabrycznego.

System ma około miesiąc.

Może się tak dziać gdy procesor jest akurat bardzo mocno obciążony. Zanim zareaguje odtworzeniem pliku dźwiękowego mija kilka chwil.

OK, teraz mi już normalnie działają pendrive - błyskawicznie. Uruchomiłem ponownie; może był trochę przeciążony.

Problem jednak dalej mam z odbiornikiem do myszki bezprzewodowej - jest opóźnienie.

Urządzeń USB nie wyjmuje się bez uprzedniego uruchomienia funkcji “Bezpieczne usuwanie sprzętu”.

:roll:

Ale ja czytałem, że tylko dla systemu plików NTFS , bo on coś tam buforuje… No może źle przeczytałem.

Ale jeszcze nigdy mi danych nie “zjadło”, bo nie skorzystałem z funkcji " Bezpieczne usuwanie sprzętu".